"Jezus Bitcoina" - Roger Ver uważa, że DOGE jest lepszy niż BTC | Wiadomości | CrypS.

„Jezus Bitcoina” – Roger Ver uważa, że DOGE jest lepszy niż BTC

Zerelik Maciej
roger ver

Założyciel Bitcoin.com Roger Ver, nazywany „Jezusem Bitcoina” za promowanie pierwszej kryptowaluty w początkowym okresie jej istnienia, w wywiadzie dla Bloomberga wychwalał zalety Dogecoina.


26 kwietnia Ver przerwał trwające rok milczenie na Twitterze, gdzie ma ponad 742 000 obserwujących. Zbiegło się to w czasie z doniesieniami, że Elon Musk, zagorzały fan meme coina kupił Twittera.

Ver entuzjastycznie wypowiedział się na temat przejęcia:

Z pewnością zwiększy to atrakcyjność Twittera. Jestem naprawdę wdzięczny, że Musk wzywa do odejścia od cenzury w tym kraju.

W 2017 r. Ver wspierał hardfork bitcoina, po którym pojawił się Bitcoin Cash. Od tego czasu zdecydowanie popiera on BCH, uważając, że odzwierciedla on pierwotną wizję Satoshiego Nakamoto, od której cyfrowe złoto, jego zdaniem, odeszło.

Teraz przedsiębiorca opowiedział się również za ulubioną kryptowalutą Muska:

Dogecoin jest znacznie lepszy. Jest tańszy i bardziej niezawodny. Jeśli miałbym wybrać trzech pretendentów[do dominacji, byłyby to Dogecoin, Litecoin i Bitcoin Cash.

Ver posiada zdywersyfikowany portfel

Ver powiedział, że nigdy nie był zwolennikiem Bitcoina czy Bitcoin Cash. Zaznaczył, że posiada zdywersyfikowany portfel, w skład którego wchodzą m.in. Ethereum, Monero i XRP.

Od czasu hardforka kapitalizacja bitcoina wzrosła trzykrotnie, do około 760 mld USD. W przypadku Bitcoin Cash wynosi ona ~5,8 mld USD. W chwili pisania tego tekstu kurs BCH znajduje się tuż powyżej poziomu 300 USD – ponad 90% poniżej ATH z 2017 r.

Dla przypomnienia, w 2020 r. inny prominentny zwolennik Bitcoin Cash, Craig Wright, złożył pozew o zniesławienie przeciwko Jezusowi BTC. Był to jeden z szeregu pozwów skierowanych do sądu przez samozwańczego Satoshiego Nakamoto przeciwko członkom społeczności kryptowalutowej.

Craig zaatakował między innymi współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina, dyrektora generalnego Blockstream Adama Becka oraz gospodarza podcastu What Bitcoin Did Petera McCormacka

roger ver
reklama
reklama