Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 9.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 9.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka

Zapraszamy na kolejną część cotygodniowego przeglądu pozytywnych informacji ze świata kryptowalut i technologii blockchain.

Egipcjanie wybierają bitcoina

Wraz z postępującym kryzysem, Egipcjanie inwestując coraz więcej środków w kryptowaluty. Mieszkańcy kraju widzą w nich szansę na zarobek lub ochronę oszczędności w obliczu spadającej wartości narodowej waluty.

Al-Monitor: Egyptians turn to Bitcoin amid coronavirus crisis

Korea rozwija blockchain

Pusan, drugie co do wielkości miasto metropolitalne w Korei Południowej, stawia na rozwój nowej technologii. W mieście powstał Komitet Sterujący Wolną Strefą Regulacji Blockchain, który dąży do ułatwienia działalności firmom z branży.

8BTC: How South Korea’s Positive Blockchain Blueprint Boosts Asia’s Crypto Industry

Tokeny od BMW

Koreański oddział BMW uruchomi blockchainowy program lojalnościowy, w którym będzie nagradzać swoich klientów. Tokeny zdobywane w ramach aplikacji „BMW Vantage” będą wymienialne na produkty i usługi firmy.

Decrypt: BMW is Launching a Blockchain-Based Rewards App in Korea

Cyfrowa sztuka Shu Lea Cheang

Artystka Shu Lea Cheang, której prace wystawia m.in. Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku i Palais de Tokyo w Paryżu, stworzyła swoje pierwsze dzieło na blockchainie. Jej cyfrową grafikę wystawiono 8 października.

Cointelegraph: Guggenheim-Collected Artist to Release Digital Artwork on Blockchain Marketplace

Lokalne głosowania na Tezosie

Francuskie miasto Verneuil-sur-Seine przeprowadziło głosowanie nad projektem budowy drogi z wykorzystaniem blockchaina Tezos. Głosy oddawano poprzez aplikację Avosvotes.

Decrypt: A City in France Uses Tezos Blockchain to Vote on Local Project

Tokenizacja kandydatów na burmistrza

Ukraińska giełda kryptowalut Kuna wyemitowała tokeny odpowiadające kilku pretendentom do krzesła burmistrza Kijowa. Cena tokenów będzie odzwierciedlać prawdopodobieństwo, że dany kandydat wygra lub przejdzie do drugiej rundy.

Forklog: Биткоин-биржа Kuna токенизировала кандидатов в мэры Киева

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.