Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 6.11] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 6.11]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Tokenizacja w brazylijskim footballu

Brazylijski klub piłkarski CR Vasco stokenizuje swoim zawodników. Mercado Bitcoin pomoże przenieść na blockchain mechanizm solidarności, według którego klub, który wydał piłkarską gwiazdę, otrzymuje 5% udziałów z każdego kolejnego transferu wychowanka. Posiadacze tokenów będą uprawnieni do otrzymania procentu wartości z umów.

Cointelegraph: Leading Brazilian soccer team to tokenize FIFA player transfer fees

Wetzikon wykorzysta blockchain

23-tysięczne miasteczko w Szwajcarii uruchomiło system pomocy małym i średnim firmom dotkniętym pandemią koronowirusu. Każdy mieszkaniec miasta otrzyma e-kupon o wartości 10 franków do wymiany WetziKoiny, którymi zapłaci u lokalnych firm.

Bitcoin.pl: Szwajcarskie miasto Wetzikon będzie wykorzystywać technologię blockchain w walce z COVID-19

Blockchain w medycynie

Zdaniem koreńskiego lekarza cytowanego przez cryptonews.com, blockchain jest szansą dla służby zdrowia. „Musimy korzystać z technologii, aby monitorować sposób dystrybucji, zarządzania i podawania leków. Po prostu musimy to zrobić teraz. Zakres błędu ludzkiego jest zbyt szeroki.” – mówił.

Cryptonews.com: South Korean Doctor Says Blockchain ‘Must Be Used’ to Fight Crisis

Cyfrowe ID

Zrzeszenie wielkich hiszpańskich firm, w tym banków i spółek energetycznych chce opracować dokument tożsamości oparty na blockchainie. „Bezpieczna i niezawodna” platforma ID da użytkownikom większą kontrolę nad danymi osobowymi oraz dostęp z urządzeń mobilnych.

CoinDesk: Major Spanish Firms Including Santander Unveil Blockchain Identity Project

Nigeria liczy na zysk z technologii

Narodowa Agencja Rozwoju Technologii Informacyjnych (NITDA) oczekuje, że blockchain wygeneruje w Nigerii dochód rzędu sześciu miliardów dolarów do 2030 roku. Dyrektor agencji powołuje się na przykład Chin i mówi, że kraj powinien znaleźć w gronie użytkowników technologii przyszłości.

AllAfrica: Nigeria Targets $6bn Revenue From Blockchain Technology

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama