Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 31.07] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 31.07]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Druga część cotygodniowego przeglądu pozytywnych wiadomości o rozwoju technologii blockchain i rynku kryptowalut.

Dolary na blockchainie lepsze

Wysoki urzędnik z USA – kontroler waluty Brian Brooks, powiedział:

Wierzę w decentralizację. Ostatecznie uważam, że stablecoiny i inne oparte na blockchainie tokenizacje dolarów są najbardziej odpornym modelem długoterminowych, szybszych płatności. Lepsze to niż monopol banku centralnego na system płatności

Comparic: Dolary na blockchainie są „lepsze niż bank centralny mający monopol na system płatności”. Zaskakujące słowa ważnego urzędnika

Ethereum w walce ze zmianami klimatu

Fasset – firma fintech z Wielkiej Brytanii, wykorzysta tokenizację na Ethereum w celu finansowania zrównoważonej infrastuktury. Chodzi m.in. o inwestycje takie jak budowa elektrowni słonecznych i wiatrowych.

Coindesk: Firm Uses Ethereum to Tokenize Sustainable Infrastructure in Fight Against Climate Change

Nowa adopcja w Austrii

A1 Payment, spółka zależna A1 Telekom Austria, zacznie akceptować płatności w kryptowalutach. Bitcoin, eter i dash będą dostępne w jej aplikacji do płatności bezgotówkowych, z której korzysta około 2500 sprzedawców.

Coindesk: Wiodący austriacki dostawca usług telekomunikacyjnych dodaje kryptowaluty do swojej sieci płatności bezgotówkowych

Zniżka dla gamerów płacących w krypto

Twitch to platforma do udostępniania streamingów, przeznaczona w głównej mierze do transmisji gier komputerowych oraz rozgrywek e-sportu. Strona zaoferowała teraz 10% zniżki dla subskrybentów, którzy zapłacą w kryptowalutach.

Beincrypto: Twitch oferuje 10% zniżki za płatności kryptowalutami

Bank of England gotowy na CBDC

Bank of England stworzy system do obsługi transakcji i rozliczeń dokonywanych w cyfrowych walutach banków centralnych (CBDC). Projekt ma zostać ukończony w 2022 roku i może pochłonąć nawet 195 mln dolarów.

Finance Magnates: Bank of England to Add CBDC Support to New Payment System

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.