Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 30.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 30.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Kambodżański Bakong

Narodowy Bank Kambodży uruchomił platformę do natychmiastowych płatności mobilnych. Oparty na blockchainie Bakong przypomina CBDC wykorzystując kody QR oraz numery telefonów do obsługi cyfrowych portfeli.

CoinDesk: Cambodia Central Bank Launches Bakong Blockchain Payments System

BTC w indyjskim banku

Indyjski bank United Multistate Credit Cooperative Society otworzy 22 odziały obsługujące kryptowaluty. Klienci będą mogli kupić bitcoiny lub wziąć pożyczki zabezpieczone cyfrowymi aktywami. Z bankiem współpracuje platforma Cashaa.

Decrypt: 22 Bitcoin-friendly Banking Branches to Open in India

Blockchain dla firm

Grupa 7 japońskich spółek zawiązała konsorcjum w celu stworzenia blockchaina, który pomoże im w zarządzaniu danymi handlowymi. Rozwiązanie ma zmniejszyć koszty eksportu i importu towarów oraz zwiększyć jego wydajność.

CoinGeek: Japanese firms team up to put trade management on blockchain

Giełda crypto-cukru

Zjednoczone Emiraty Arabskie: największa na świecie cukrownia, Al Khaleej Sugar stworzy platformę do handlu stokenizowanym cukrem. DigitalSugar.io umożliwi pozbawiony pośredników trading 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Cointelegraph: Commodity trading gets sweeter with blockchain-based sugar exchange

Iran akceptuje BTC

Na fali nowych amerykańskich sankcji, Iran stał się pierwszym na świecie pańswtem, które zamierza wykorzystać bitcoina do rozliczeń międzynarodowych. Bank centralny kraju będzie skupował kryptowaluty od lokalnych kopalni.

CrypS: Górnicy w Iranie będą sprzedawać krypto Bankowi Centralnemu

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.