Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 28.08] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 28.08]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Zapraszamy na 6 część cotygodniowego przeglądu pozytywnych informacji ze świata kryptowalut i technologii blockchain

Blockchain w walce z pandemią

Zdaniem japońskiego ministra finansów technologia blockchain może odegrać kluczową rolę w walce z koronawirusem. Taro Aso uważa, że można oprzeć na niej aplikację do śledzenia kontaktów między ludźmi, która pozwoli zachować prywatność.

Finance Magnates: Blockchain Can Play Key Role in COVID Battle, Says Japanese Finance Minister

Tokenizacja w tureckim klubie

Turecki klub piłkarski Trabzonsport wyemituje własny token, który trafi na giełdę kryptowalut Chiliz. Posiadacze $TRA będą mogli głosować w ankietach klubu i wygrywać nagrody. Tokeny zostaną postawione w blockchainowej aplikacji Socios.

Cointelegraph: Another Turkish football club is capitalizing on blockchain madness

Aplikacja dla KYC

Południowokoreański Shinhan Bank nawiązał współpracę z firmą z branży kryptowalut Iconloop. Jej przedmiotem będzie stworzenie blockchainowej aplikacji do wydawania certyfikatów zgodności Know-Your-Customer (KYC).

Decrypt: Korean Crypto Firm Partners With Major Bank for Blockchain Product

NASA, quadokoptery i blockchain

Amerykańska agencja kosmiczna wykorzysta blockchain do stworzenia systemu komunikacyjnego w swojej flocie quadokopterów. Nad systemem pracują już dwie amerykańskie firmy wyłonione na drodze konkursu.

Coindesk: NASA Is Bankrolling a Blockchain for Quadcopter Communications

Logistyka na łańcuchu bloków

W blockchainie szansę dostrzega także branża lotnicza, która bardzo ucierpiała w wyniku pandemii. Aplikacja do śledzenia drogi przesyłek samolotowych, może pomóc jej zaoszczędzić nawet 400 mln USD rocznie. Nad rozwiązaniem pracuje kanadyjska firma SITA.

Airport Technology: Will blockchain boost air cargo efficiency after Covid-19?

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.