Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 24.07] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 24.07]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Do mediów głównego nurtu temat kryptowalut trafia zazwyczaj obok słów: przestępczość, oszustwa, pranie brudnych pieniędzy, hakerzy, pedofilia, narkotyki i darkweb. Trzeba promować jednak także pozytywne przykłady wykorzystania technologii blockchain i kryptowalut. Stąd pomysł na Jasną stronę blockchain, czyli zbiór dobrych newsów z ostatniego tygodnia.

Polski Ivoting wyróżniony w Hong Kongu

W finale International Blockchain Olympiad (IBCOL) w Hong Kongu znalazło się 6 zespołów z Polski. iVoting University przegrał w dogrywce, jednak zdobył uznanie jury i publiczności.

Comparic: iVoting wyróżniony na arenie międzynarodowej podczas Olimpiady Blockchain

Proof of work w chińskim hotelu

Jeden z oddziałów hoteli InterContinental w Szanghaju stworzy blockchainową aplikację, w której udokumentowane zostanie każde sprzątanie obiektu. Rozwiązanie ma przekonać do pobytu gości, którzy boją się koronawirusa.

Decrypt: Shanghai hotel uses blockchain to safeguard customer health during Covid-19

Międzynarodowe rozliczenia na blockchainie

Pozostajemy w Azji. Singapur opracował sieć płatności opartą na technologii blockchain, która może umożliwić szybsze i tańsze rozliczenia międzynarodowe. Wieloletni „Projekt Ubin” to efekt współpracy władz moneranych, państwowego koncernu Temasek i banku JP.Morgan.

Reuters: Singapore says blockchain payments project ready for commercial rollout

Tokenizacja w NBA

Projekty z branży krypto trafiają także do amerykańskiej koszykówki. Gwiazda NBA Spencer Dinwiddie zebrał 1,35 mln USD poprzez sprzedaż tokena SD26 Professional Athlete. Do obiegu trafiło 90 tokenów wartych 13,5  mln USD, jednak sportowcowi udało się sprzedał 9.

Decrypt: NBA’s Spencer Dinwiddie raises lackluster $1.3 million in token sale

LBCOIN

Bank Centralny Litwy jako pierwszy na świecie wyemitował cyfrową monetę kolekcjonerską. Na każdy z 4000 LBCOIN przypada srebrna moneta o nominale 19,18 euro a także 6 cyfrowych tokenów. Projekt powstał z okazji święta niepodległości Litwy.

Bitcoin.pl: Bank Litwy wyemitował swoją cyfrową monetę

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.