Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 23.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 23.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Wtyczka dla praw autorskich

Nowa wtyczka dostępna dla stron zbudowanych na WordPress’ie (37% witryn w Internecie) umożliwia umieszczanie sygnatur czasowych treści w łańcuchu bloków Ethereum. Tego rodzaju cyfrowa pieczątka może pomóc w wielu kwestiach związanych z ochroną praw autorskich.

Cointelegraph: WordPress content can now be timestamped on Ethereum

Zmiana politycznej kultury

Sadyr Japarov, będący jednocześnie prezydentem i premierem Kirgistanu, chce by system wyborczy kraju został oparty na blockchainie. Mieliśmy trzy rewolucje z powodu niesprawiedliwych wyborów (…) – mówił w wywiadzie dla Al-Jazeera dodając, że technologia blockchain może przywrócić w kraju wiarę w demokrację.

Al Jazeera: Sadyr Japarov: Kyrgyzstan needs to change ‘political culture’

Giełda na blockchainie

National Stock Exchange of Australia (NSX) uruchomi wkrótce automatyczny system księgowy oparty na technologii blockchain. DESS jest już technicznie i operacyjnie gotowy do pracy i może zacząć gromadzić dane zapisując je w łańcuchu bloków.

CoinDesk: Blockchain-Based Trading System Steps Closer to ASX Access

Brytyjska spółka publiczna kupuje BTC

Mode Global Holdings jest pierwszą brytyjską spółką publiczną, która ogłosiła zakup kryptowalut. Notowana na LSE grupa fintech, chce przeznaczyć na bitcoiny 10% swojego kapitału. Decyzja firmy jest podyktowana pandemią połączoną z najniższymi stopami procentowymi w 326-letniej historii Banku Anglii.

ADVFN: Mode Global Holdings PLC Mode adopts Bitcoin as treasury reserve asset

Dokumenty w elektronicznym portfelu

Ministerstwo Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Korei Południowej wprowadziło usługę elektronicznego portfela dokumentów, który obsłuży 13 rodzajów zaświadczeń publicznych, takich jak karta meldunkowa. Aplikacja na telefon ma być rozbudowywana. 

Newstomato.com: SKT „이니셜 앱으로 전자증명서 편하게 관리하세요”

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama