Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.08] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 21.08]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Jasna strona blockchain to cotygodniowy zbiór pozytywnych informacji ze świata kryptowalut i technologii blockchain. Bitcoin i inne cyfrowe środki trafiają zwykle do mainstreamu w kontekście przestępczości i prania pieniędzy. Hakerzy i zagrożenia są również tematem, o którym piszemy bardzo często na Crypsie. Nie można jednak zapominać o pozytywnych aspektach nowych technologii,  a także o stojących za nimi ideach oraz dobrych przykładach ich wykorzystania. Stąd powstał ten cykl, a to jego 5 część:

Ubezpieczenie plonów na blockchainie

Arbol czyli platforma, która pozwala rolnikom ubezpieczyć swoje uprawy, zintegrowała wyrocznie danych Chainlink (ang. data oracles). Dzięki technologii blockchain od 2 do 3 mld ludzi na całym świecie zyska dostęp do ochrony plonów przed anomaliami pogodowymi. Jeżeli dojdzie do określonych warunków, odszkodowania mają być wypłacane automatycznie.

American Crypto Association: Farmers Could Soon Be Hedging Their Risks With Decentralized Weather Data

Rezerwy w BTC

Kanadyjska sieć bliskowschodnich restauracji Tahini ogłosiła, że wymieni całość swoich rezerw gotówkowych na bitcoiny. Decyzja właściciela miała swój początek w marcowym krachu i dodruku pieniędzy. Omar Hamam powiedział, że obecna sytuacja gospodarcza przypomina weselną grę w gorące krzesła, podczas której muzyka nagle się urwie i niektórzy zostaną bez miejsca.

Cointelegraph: Middle Eastern Restaurant Chain Converts Entire Reserves to BTC

Edukacja w Korei Południowej

Czwarte co do wielkości miasto w Korei Południowej przeznaczy 6 mln USD na dofinansowanie szkoleń z technologii blockchain. Władze Daegu stwierdziły, że w ten sposób chcą zredukować “poważny niedobór zasobów w podstawowych technologiach czwartej rewolucji przemysłowej”.

American Crypto Association: This South Korean City is Spending Millions to Turn People Into Blockchain Experts

Kolumbijska adopcja

Ministerstwo Technologii Informacyjnych i Komunikacji Kolumbii wezwało rząd do przyjęcia technologii blockchain i kryptowalut. Według resortu istnieje 10 sektorów, w których nowe technologie mogą zapewnić dodatkowe „generowanie wartości społecznej i ekonomicznej dla obywateli”. Wszystkie wnioski znalazły się w przewodniku stworzonym przez ministerstwo.

Coinnounce: Colombia’s Technology Ministry urges to adopt blockchain technology in various sectors.

Łańcuch bloków w tajskich sądach

Urząd Trybunału Sprawiedliwości Tajlandii zamierza przenieść na blockchain zapisy niemal całego systemu sądowego. Sieć przechowywania informacji zadebiutuje w 2021 roku. Tajlandia już przygotowuje się  do przeszkolenia urzędników w zakresie jej używania.

Coindesk: Thailand Is Prepping to Move Judicial System Records to a Blockchain

Piłka nożna na blockchainie

Oparta na technologii blockchain gra w piłkę nożną Sorare jest obecnie jedną z najbardziej znanych gier kryptograficznych na świecie. Właśnie znalazło się na niej wszystkie 18 klubów japońskiej ligi J wraz z zawodnikami. Dzięki temu na platformie jest już 78 licencjonowanych drużyn piłkarskich.

Decrypt: Ethereum-based soccer game scores deal with Japan’s J.League

Paris Hilton i Ethereum

Pomimo, że kot namalowany przez celebrytkę nie wygląda na wybitne dzieło sztuki, obraz sprzedał się za 40 ETH czyli około 17 000 USD. Hilton wystawiła swój malunek na platformie aukcyjnej o nazwie Cryptograph, której działanie opiera się własnie na Ethereum.

Cointelegraph: Paris Hilton Drew a Cat and it Somehow Sold for $17,000 in ETH

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.