Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 18.09] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 18.09]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Przedstawiamy kolejną odsłonę cotygodniowego przeglądu pozytywnych i ciekawych wiadomości związanych z kryptowalutami oraz technologią blockchain. Jasna strona cz. 9: 

Bitcoinem za samochody dla Iranu

Irańskie władze rozważają wykorzystanie kryptowalut do rozliczeń w międzynarodowym handlu. Wskazywano zwłaszcza na import samochodów. W kraju dotkniętym pogarszającą się sytuacją ekonomiczną i rosnącą inflacją, bitcoin mógłby okazać się istotną pomocą. Zwłaszcza po niedawnym otworzeniu się kraju na kopalnie kryptowalut.

CoinDesk: Iran May Fund Car Imports With Cryptocurrency Mining,

Dobroczynność na blockchainie

Malezyjska firma IBF Net opracowuje aplikację dla islamskich organizacji dobroczynnych. Technologia blockchain ma posłużyć do zwiększenia zaufania i transparentności fundacji.

Cointelegraph: A Malaysian company is developing a blockchain-based app for charities

Samoloty za krypto

Zajmująca się sprzedażą prywatnych samolotów firma Aviatrade zaczęła akceptować płatności w bitcoinach. Za odrzutowiec Gulfstream, który znajduje się w posiadaniu takich osób jak Jeff Bezos czy Elon Musk, trzeba zapłacić 3859 BTC.

Decrypt: Private Jets Are Being Sold For Bitcoin to Fire Up Sales

Wybory na blockchainie w Korei Południowej

Jeden z dystryktów Korei Płd. zamierza wdrożyć technologię blockchain do głosowań. Władze Seocho chcą umożliwić obywatelom wypowiadanie się na temat bieżących spraw politycznych w prostszy i efektywniejszy sposób.

Comparic: Blockchain w Korei Płd: regionalny rząd chce głosować za pomocą nowej technologii

100 wlepek z darmowym BCH

Człowiek posługujący się pseudonimem Bitcoin Man of Bakersfield (BMB), postanowił zwiększyć zainteresowanie kryptowalutami w swojej okolicy. W tym celu poprzylepiał w kalifornijskim mieście Bakersfield, 100 naklejek z kodami QR prowadzącymi do darmowych tokenów Bitcoin Cash. Ukryte środki miały wartość 1100 dolarów. Ekwiwalent 80 został zdrapany przez lokalnych sklepikarzy.

Cointelegraph: ‘Growth hacker’ hides 100 caches of Bitcoin Cash around city

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.