Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 18.03] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 18.03]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Korea Płd. wybiera prezydenta, który obiecał lżejsze regulacje kryptowalut; Santander udostępnia pożyczki zabezpieczone tokenizowaną pszenicą; blockchain zapewnia sprawiedliwsze pensje plantatorom kakao – zapraszamy na nowy zbiór ciekawostek ze świata krypto:

Yoon Suk-yeol nowym prezydentem Korei Płd.

Zwycięzca wyborów prezydenckich w Korei Południowej deklarował w czasie kampanii, że będzie dążyć do deregulacji branży kryptograficznej. W swoich wypowiedziach Yoon Suk-yeol zwracał uwagę, że obecne prawo ogranicza innowacyjność i potrzebny jest nowy system.

Cryps: Yoon Suk-yeol wygrał wybory w Korei Południowej. Obiecał deregulację kryptowalut

Santander i tokenizowane pożyczki

Hiszpański bank Santander uruchomił w Argentynie pożyczki zabezpieczone tokenizowanymi towarami. Rolnicy z kraju mogą zaciągnąć kredyt zabezpieczony tokenami mającymi pokrycie w soi (SOYA), kukurydzy (CORA) lub pszenicy (WHEA). Projekt powstał we współpracy z platformą Agrotoken.

CoinDesk: Santander Launches Loans Backed by Tokenized Commodities Such as Soy and Corn

Brak podatków od kryptowalut na Karaibach

150 000 USD (około 4 bitcoiny) to cena paszportu Saint Kitts i Nevis. Największe zalety dla krypto-inwestorów zamieszkujących wyspy to brak podatków od zysków kapitałowych oraz otwarty na cyfrowe aktywa sektor bankowy. Obywatelstwo kupił tu m.in. Roger Ver.

Saint Kitts i Nevis to nie jedyne karaibskie państwo z taką polityką – podobne zasady uznaje także Antigua i Barbuda.

Tron Weekly: Now You Can Buy Citizenship in St. Kitts and Nevis and Stay Away From Crypto Taxes

Blockchain dla plantatorów kakao

Startup Koa uruchomił w tym tygodniu blockchainową platformę, która poprawia przejrzystość łańcucha dostaw kakao i zapewnia prawidłowe płace dla rolników z Ghany.

Cointelegraph: Śledzenie Blockchain osładza pensje hodowców kakao w Ghanie

Pubinno, czyli piwo za bitcoiny

Pubinno – firma technologiczna z siedzibą w San Francisco, przedstawiła automatyczny nalewak do piwa aktywowany poprzez płatność BTC w sieci Lightning Network. Kufel zostaje napełniony już kilka sekund po zeskanowaniu kodu QR.

pozytywna krypto-prasówkareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.