Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 16.10] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 16.10]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Statek dla cyfrowych nomadów

Satoshi to załogowy statek klasy turystycznej, który skieruje się ku wybrzeżom Panamy. Na jego pokładzie będzie można płacić BTC za wszystkie towary i usługi. Ruszyła pierwsza tura licytacji kabin, których cena waha się od 25 000 do 50 000 dolarów.

Bitcoin.com: Crypto Cruise Ship 'Satoshi’ to Make Panama Bay Home

Tokenizacja destylarni

Destylarnia whisky Faer Isles na Wyspach Owczych otworzy się na zewnętrznych inwestorów, którzy będą mogli kupować jej udziały  reprezentowane przez token oparty na Ethereum. Oferta publiczna ruszy 31 grudnia.

Decrypt: You Can Buy a Piece of This Whisky Distillery with Crypto

100 włoskich banków na blockchaine

Włoski projekt Spunta Banca ujawnił, że z jego sieci blockchain korzysta obecnie 100 banków. Technologia służy do prowadzenia bilateralnych rejestrów. Od 1 marca 2020 infrastruktura Spunta przetworzyła 204 mln transakcji.

Fintech Direct: Blockchain Project Spunta Hits 100-Bank Mark In Italy

Korzyści z tokenizacji w footballu

Cypryjska drużyna Apollon FC wygrała z Arisem Limassol po dopuszczeniu kibiców do głosowania nad składem drużyny i taktyką. Głosy oddawano za pomocą technologii blockchain i fanowskich tokenów. Apollon pokonał rywala 6:0.

Cointelegraph: Fans voting with tokens pick a winning team

Benefity z technologii blockchain

Zdaniem firmy konsultingowej PricewaterhouseCoopers (PwC), blockchain przyniesie światowej gospodarce 1,7 biliona USD do 2030 roku, zapewniając wzrost globalnego PKB o 1,4%. Największe korzyści uzyskają azjatyckie kraje.

CoinDesk: Blockchain Can Give $1.7T Boost to Global Economy by 2030: PwC Report

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama