Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 13.11] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 13.11]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Cotygodniowy przegląd pozytywnych informacji o rosnącej adopcji kryptowalut, nowych zastosowaniach technologii blockchain i rozwiązaniach zmieniających świat na lepsze:

Indiański token

Dwa, tradycyjnie walczące ze sobą indiańskie plemiona z Brazylii, nawiązały współpracę by stworzyć cyfrowy token, który pomoże im przetrwać. Do obiegu trafi 100 mln OXY, w cenie 10 peso (7 złotych) każdy. Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na narzędzia i przedmioty potrzebne do przetrwania.

CryptoPotato: Two Historically Rival Tribes in Brazil Join Forces to Create a Cryptocurrency to Fight Government Exclusion

IBFK dla kibiców

Turecki klub piłkarski İstanbul Başakşehir (zeszłoroczny zwycięzca krajowej ligi) stworzy fanowskie tokeny IBFK. Żetony kibica będą paliwem blockchainowej aplikacji umożliwiającej udział w głosowaniach i konkursach. Tokeny, stworzone we współpracy z firmą Chiliz, trafią do obiegu do końca roku.

Finance Magnates: Turkish Football Club to Launch a Fan Token by the End of 2020

Bitcoin i obligacje

Drugi, największy bank świata – China Construction Bank (CCB) wyemituje obligacje warte 3 mld dolarów. Dłużne papiery wartościowe wydane na blockchainie, będą wymienialne na bitcoiny. Z uwagi na niepewność regulacyjną w Chinach, bank udostępni swój nowy produkt poprzez oddział na Lubuanie.

CoinDesk: World’s Second-Biggest Bank to Issue $3B in Bonds Tradable for Bitcoin

Dziedzictwo na blockchainie

Rosja aktywnie dyskutuje o stworzeniu rozproszonego cyfrowego rejestru dokumentów i dzieł sztuki. Katalog dziedzictwa narodowego na blockchainie mógłby usprawnić zarządzanie oraz nadzór nad zabytkami. Spisy w rejestrze blokowym prowadzi już wiele rosyjskich muzeów.

BeInCrypto: Russia to Create a Cultural Heritage Blockchain Register

Krypto w Belarusbanku

Belarusbank, największa instytucja finansowa na Białorusi, zamierza udostępnić handel kryptowalutami – donosi lokalna agencja prasowa Prime Press. Klienci banku będą mogli kupić bictoiny za pomocą karty Visa, płacąc w białoruskich rublach, dolarach lub euro.

Cointelegraph: Belarus’ largest bank reportedly launches crypto exchange service

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.