Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 04.09] | Wiadomości | CrypS.

Jasna strona blockchain [krypto-prasówka 04.09]

Michał Misiura
pozytywna krypto-prasówka Krypto-prasówka

Prezentujemy 7 przegląd pozytywnych informacji dotyczących kryptowalut i technologii blockchain. Krypto-prasówka to cykl, w którym koncentrujemy się na nowych sposobach ich wykorzystania oraz postępach na drodze do globalnej adopcji.

Bitcoin na giełdzie

Wiener Börse wprowadziła na swój parkiet produkty oparte na bitcoinie i Ethereum. Inwestorzy wiedeńskiej giełdy mogą wykupić ekspozycję na obie kryptowaluty o największej kapitalizacji rynkowej.

Decrypt: Major European Stock Exchange Lists First Bitcoin Product

Tarcza antykryzysowa w tokenach

Rząd Bermudów chce pomóc przedsiębiorcom dotkniętym przez pandemię koronawirusa. Zamiast gotówki lub przelewów da im jednak dotacje w tokenach. Mieszkańcy Bermudów mogą już od roku płacić podatki w stablecoinie USDC.

CoinDesk: Bermuda wants to use a digital token to stimulate its economy.

Demokraci głosują na blockchainie

Podczas konwencji partii Demokratycznej stanu Michigan głosowano na blockchainowej platformie Voatz. 1900 delegatów użyło jej do nominacji kandydatów do stanowego Sądu Najwyższego, Izby Edukacji i rad na stanowych uniwersytetach.

Cointelegraph: Blockchain voting hailed a success at Michigan Democrat convention

BMW i VeChain

VeChain stworzy zdecentralizowaną aplikację VerifyCar, która dzięki technologii blockchain, będzie gromadzić dane pojazdu, takie jak przebieg i oraz odbywane naprawy. Rozwiązanie zostanie wdrożone w samochodach marki BMW.

Comparic: BMW łączy siły z VeChain. Obie firmy chcą walczyć z manipulacjami na rynku motoryzacji

Bitcoin i energia nuklearna

Nuclearis – firma zajmująca się inżynierią i produkcją energii jądrowej wdrożyła rozwiązanie do przesyłania i uwierzytelniania dokumentów na platformie RSK. Jest to aplikacja dla inteligentnych kontraktów zbudowana na blockchainie bitcoina.

BitHub.pl: Bitcoin i energia jądrowa? Nuclearis wykorzysta rozwiązanie oparte na RSK w śledzeniu łańcucha dostaw

pozytywna krypto-prasówka
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.