Japońska giełda Liquid rezygnuje z notowań Zcash | Wiadomości | CrypS.

Japońska giełda Liquid rezygnuje z notowań Zcash

Redaktor: Albert Czajkowski
liquid zamierza zdelistować zcash Liquid

Japońska giełda kryptowalut Liquid zamierza zrezygnować z obsługi tokenów Zcash (ZEC). Powodem takiej decyzji ma być chęć ubiegania się o zgodę na działalność w Singapurze.

Informację w tej sprawie opublikowała na swym blogu firma Electric Coin Company, która jest twórcą kryptowaluty Zcash. Oprócz tokenów Zcash z notowań Liquid zniknie także 28 innych walut.

Liquid nie komentuje

Japońska giełda, która jest obecnie na 6. miejscu w rankingu CryptoCompare, nie odniosła się do informacji na temat Zcash. Według przedstawicieli Electric Coin Company, decyzja Liquid jest efektem nadmiernej ostrożności. Ich zdaniem giełda stara się o licencję pozwalającą jej na prowadzenie działalności w Singapurze. Swymi działaniami chce zwiększyć szanse na szybką i pozytywną decyzję.

Zcash spełnia wymogi

Deweloper Zcash zapewnia jednak, że mimo dużego nacisku na poszanowanie prywatności, Zcash spełnia wszelkie wymogi narzucane przez przepisy zapobiegające praniu pieniędzy i zwalczaniu finansowania terroryzmu. Electric Coin Company podkreśla, że spełnia również wymogi, które singapurski bank centralny i lokalny regulator MAS ogłosili w grudniu ubiegłego roku.

Nadzieja na powrót

Spółka wyraziła nadzieję, że giełda Liquid wkrótce zmieni swą decyzję i przywróci notowania Zcash. W komunikacie na blogu Electric Coin Company twierdzi również, że żadna inna giełda nie podejmuje takich kroków. Oferuje również pomoc w wyjaśnieniu funkcjonowania Zcash w ramach istniejących ram prawnych i spełnianiu wymogów AML/CFT. Zcash jest jedną z najbardziej popularnych kryptowalut, które dużą wagę przywiązują do prywatności. W przeciwieństwie do publicznych blockchainów typu Bitcoin, Zcash pozwala użytkownikom na wybiórcze ujawnianie prywatnych informacji o transakcjach.

liquid zamierza zdelistować zcashreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.