Japońska giełda Liquid potwierdza wycofanie niektórych krypto ze względu na regulacje | Wiadomości | CrypS.

Japońska giełda Liquid potwierdza wycofanie niektórych krypto ze względu na regulacje

Zerelik Maciej
liquid giełda

Japońska giełda Liquid niedawno ujawniła masowe wycofanie aktywów ze swojej platformy, które dyrektor operacyjny Seth Melamed uznał za konieczne, aby wszystko było zgodne z prawem.

„Liquid ściśle współpracuje z organami regulacyjnymi w Japonii i Singapurze”

– powiedział Melamed,w dniu 25 lipca.

Odnosząc się do przepisów zapobiegających praniu brudnych pieniędzy, czyli AML i zwalczaniu finansowania terroryzmu, czyli CFT, dodał:

„W ramach zarządzania ryzykiem musimy przyjąć konserwatywne podejście do utrzymywania wykazów w tokenach, które są potencjalnie postrzegane przez organy regulacyjne jako sprzeczne z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz przepisami dotyczącymi podróży służbowych”.

Liquid złożył publiczne oświadczenie

Lista aktywów usuniętych z giełdy obejmuje Zcash (ZEC). W dniu 22 lipca, jeszcze przed oficjalnym oświadczeniem giełdy, na twitterze Electric Coin Company – twórcy ZEC, podano informację o wycofaniu aktywów z obrotu giełdowego przez giełdę.

Liquid złożył oficjalne oświadczenie na temat sytuacji wkrótce po tym wydarzeniu, powołując się na plany uzyskania zgody organu regulacyjnego w Singapurze, na działalność giełdy kryptowalutowej. W związku ze swoimi celami, w dniu 24 lipca, giełda zdecydowała się usunąć 27 aktywów ze swojej platformy, w tym wcześniej wspomniany Zcash. W oświadczeniu zwrócono jednak uwagę na możliwość ponownego wsparcia, w przyszłości.

„Liquid jest w końcowej fazie składania wniosku do Monetary Authority of Singapore, czyli MAS, o licencję na prowadzenie giełdy, na mocy Payment Services Act”

– wyjaśnił Melamed, zwracając uwagę na trudne wybory, których musiała dokonać giełda, aby uzyskać zgodę regulatorów.

„Liquid współpracuje z branżą, aby zapewnić ramy dla przestrzegania przepisów, które nie zawsze są zgodne z innowacyjnym charakterem aktywów opartych na łańcuchach bloków. Nigdy nie jest łatwo być pierwszym, ale zależy nam na tym, aby to osiągnąć”.

Liquid jest jedną z wielu giełd, które podążają alternatywną drogą w świetle regulacji. Giełda Binance, w 2019 roku zamknęła dostęp do swojej platformy dla amerykańskich klientów w 2019 roku.

liquid giełda
reklama
reklama