bitFlyer Europe nawiązuje współpracę z PayPal | Wiadomości | CrypS.

bitFlyer Europe nawiązuje współpracę z PayPal

Mariusz Przepiórka
bitflyer i paypal nawiązują współpracę w Europie

Giełda kryptowalutowa bitFlyer Europe poinformowała o nawiązaniu współpracy z PayPal. Oznacza to, że użytkownicy giełdy będą mogli kupować kryptowaluty i płacić za nie w EUR korzystając ze swoich kont PayPal. Jacek Bastin z bitFlyer Europe powiedział, że giełda zintegrowała PayPal dokładnie tak, jak strony prowadzące jakąkolwiek sprzedaż online.

PayPal jest najpopularniejszą metodą płatności online w Europie, a jej udział w rynku wynosi około 35%. Giełda zdradziła również praktyczne aspekty funkcjonowania usługi PayPal. Jak wyjaśnia Jacek Bastin, użytkownicy podczas przeprowadzania transakcji i wyborze metody płatności zostaną przeniesieni na stronę PayPal. Płatność zostanie zrealizowana niemal natychmiast, podczas gdy tradycyjne metody wymagają nawet trzech dni. Andy Bryant, COO bitFlyer Europe, dodał, że spółka jest dumna mogąc zaoferować swym klientom możliwość korzystania z kont PayPal przy zakupie kryptowalut.

Jedyna taka giełda na rynku

Obecnie żadna giełda kryptowalutowa nie oferuje wpłat depozytów za pośrednictwem kont PayPal. Bliską współpracę z dostawcą usług płatniczych prowadzi Coinbase, ale w tej chwili pozwala tylko na wypłatę środków na konto PayPal. Platformy takie jak LocalBitcoins i Paxful pozwalają na zakup kryptowaluty poprzez PayPal, ale nie jest to bezpośrednia integracja z platformą transakcyjną, jak w przypadku bitFlyer. Z opcji zakupu kryptowalut przez PayPal mogą korzystać również klienci brokera eToro.

Giełda bitFlyer Europe funkcjonuje na rynku kryptowalutowym od 2018 roku. Jej właścicielem jest japońska giełda bitFlyer. Giełda działa również w Stanach Zjednoczonych. Obecnie ma około 1,25% udziału w światowym rynku (według danych The Block Research). Zdaniem ekspertów, jest jedną z niewielu giełd, które podają prawdziwe wyniki o wielkości swych obrotów. Na razie nie wiadomo czy PayPal planuje podobną współpracę z kolejnymi giełdami kryptowalutowymi.

bitflyer i paypal nawiązują współpracę w Europiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.