Japonia nie planuje emisji CBDC | Wiadomości | CrypS.

Japonia nie planuje emisji CBDC

Anna Sutowicz
Japonia nie wyemituje CBDC

Prezes Banku Japonii (BOJ) oświadczył, że bank na razie nie planuje wprowadzenia CBDC. Ogłosił to kilka dni po rozpoczęciu drugiej fazy eksperymentów banku centralnego z walutą cyfrową.

W przemówieniu na szczycie Fintech w Japonii gubernator Banku Japonii, Haruhiko Kuroda stwierdził, że stanowisko banku centralnego nie uległo zmianie. Nie ma w planach emisji CBDC. Zapewnił jednak, że Bank Japonii nadal będzie uważnie obserwował rolę CBDC w życiu ludzi:

Uważamy, że ważne jest staranne przygotowanie się do reagowania na zmiany okoliczności we właściwy sposób, z punktu widzenia zapewnienia stabilności i efektywności całego systemu płatniczego i rozliczeniowego. Bank będzie nadal uważnie rozważał rolę pieniądza banku centralnego w życiu ludzi dziś i w przyszłości, czerpiąc z mądrości różnych interesariuszy zarówno w kraju, jak i za granicą.

Uwagi Kurody w kwestii uruchomienia CBDC przez Bank Japonii pojawiły się parę dni po tym, jak bank centralny poinformował, że nastąpiło przejście do kolejnego etapu testowania wykonalności CBDC.

W lipcu ubiegłego informowaliśmy, że Japonia idzie w ślady Chin i opracowuje szczegółowy plan CBDC. Hideki Murai, polityk kierujący panelem dotyczącym walut cyfrowych dla partii rządzącej w Japonii powiedział nawet, że cyfrowy juan będzie dostępny do czasu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w lutym 2022 roku. Murai zapewniał, że CBDC ma potencjał, by całkowicie zmienić japoński przemysł finansowy.

CBDC (Central Bank Digital Currency) to forma cyfrowego pieniądza emitowanego przez rządowe banki centralne do użytku publicznego i biznesowego. Nazywane są także cyfrowymi walutami fiat.

Japonia nie wyemituje CBDCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.