Japonia dołącza do International Digital Asset Exchange Association | Wiadomości | CrypS.

Japonia dołącza do International Digital Asset Exchange Association

Mariusz Przepiórka
zastosowania blockchain

Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) podpisało protokół ustaleń z International Digital Asset Exchange Association (IDAXA). To już ósma krajowa organizacja branży kryptowalutowej, która dołączy do IDAXA.

Celem organizacji jest stworzenie wspólnej reprezentacji dostawców usług w zakresie wirtualnych aktywów i uzyskanie mocniejszej pozycji w negocjacjach z władzami podatkowymi i finansowymi poszczególnych krajów.

Branża technologii blockchain w Japonii po doprecyzowaniu przepisów prawnych rozwija się prężnie. Sektor kryptowalutowy również działa w przyjaznym środowisku. W październiku 2018 roku Japonia przyznała branży kryptowalutowej prawo do samoregulacji. To jedyny kraj na świecie, gdzie branża ta uzyskała taki status prawny.

JVCEA jest właśnie organizacją samoregulacyjną, która monitoruje firmy kryptowalutowe, a także zapewnia ochronę klientów i bezpieczne środowisko obrotu aktywami cyfrowymi. IDAXA natomiast powstała w tym roku podczas szczytu V20, który odbył się w Japonii. Wśród jej członków są organizacje z Australii, Singapuru, Japonii, Korei Płd., Hongkongu, Tajwanu oraz Szwajcarii.

zastosowania blockchain
reklama
reklama