Japonia dołącza do International Digital Asset Exchange Association | Wiadomości | CrypS.

Japonia dołącza do International Digital Asset Exchange Association

Mariusz Przepiórka
zastosowania blockchain

Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) podpisało protokół ustaleń z International Digital Asset Exchange Association (IDAXA). To już ósma krajowa organizacja branży kryptowalutowej, która dołączy do IDAXA.

Celem organizacji jest stworzenie wspólnej reprezentacji dostawców usług w zakresie wirtualnych aktywów i uzyskanie mocniejszej pozycji w negocjacjach z władzami podatkowymi i finansowymi poszczególnych krajów.

Branża technologii blockchain w Japonii po doprecyzowaniu przepisów prawnych rozwija się prężnie. Sektor kryptowalutowy również działa w przyjaznym środowisku. W październiku 2018 roku Japonia przyznała branży kryptowalutowej prawo do samoregulacji. To jedyny kraj na świecie, gdzie branża ta uzyskała taki status prawny.

JVCEA jest właśnie organizacją samoregulacyjną, która monitoruje firmy kryptowalutowe, a także zapewnia ochronę klientów i bezpieczne środowisko obrotu aktywami cyfrowymi. IDAXA natomiast powstała w tym roku podczas szczytu V20, który odbył się w Japonii. Wśród jej członków są organizacje z Australii, Singapuru, Japonii, Korei Płd., Hongkongu, Tajwanu oraz Szwajcarii.

zastosowania blockchain
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.