Jack Dorsey and Jay-Z otwierają Akademię Bitcoina na Brooklynie | Wiadomości | CrypS.

Jack Dorsey and Jay-Z otwierają Akademię Bitcoina na Brooklynie

Mariusz Przepiórka
akademia bitcoina jay-z i dorsey

Jack Dorsey i Jay-Z nawiązali współpracę w celu sfinansowania programu, którego celem jest edukacja mieszkańców Marcy Houses na Brooklynie w zakresie Bitcoina i ogólnych zagadnień finansowych. 


Mieszkańcy Marcy Houses na Brooklynie już wkrótce będą mogli uczestniczyć w zajęciach dotyczących kryptowalut.

– Zgodnie z wizją Bitcoina, nie ma on barier, ale barierą może być brak dostępu do edukacji finansowej – czytamy na stronie internetowej Akademii – Nadal trudno korzystać z Bitcoina w realizacji codziennych potrzeb. Dodatkowo potrzebne są do tego urządzenia i dostęp do Internetu.

W celu rozwiązania problemu trudności w dostępie do kryptowalut, z jakimi borykają się osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej, uczestnikom programu zostaną zaoferowane smartfony i urządzenia MiFi z rocznym planem taryfowym.

Lamar Wilson, założyciel serwisu informacyjnego o kryptowalutach Black Bitcoin Billionaire, będzie współpracował z założycielem Crypto Blockchain Plug, Najah J. Robertsem, aby zadbać o zawartość edukacyjną programu. Zajęcia będą bezpłatne i oferowane online lub osobiście od czerwca do września.

Oferta także dla dzieci i młodzieży

Na razie program koncentruje się wyłącznie na Marcy Houses (kompleksie mieszkań komunalnych, w którym dorastał Jay-Z). W przyszłości planuje się rozszerzenie go na inne dzielnice Nowego Jorku. Dla mieszkańców w wieku od 5 do 17 lat dostępny będzie również „Crypto Kids Camp”.

Po ogłoszeniu programu Dorsey stwierdził we wpisie na Twitterze, że Bitcoin „staje się kluczowym narzędziem dla wielu osób w Afryce oraz Ameryce Środkowej i Południowej. Wierzymy, że taki sam potencjał tkwi w społecznościach w USA. Edukacja jest tym, od czego zaczynamy. Tu nie chodzi tylko o Bitcoina, ale o myślenie długoterminowe, lokalne gospodarki i wiarę w siebie”.

Akademia Bitcoina na Broooklynie to najnowsza inicjatywa dotycząca BTC, którą organizują Dorsey i Block Inc. Firma, wcześniej znana jako Square, przeszła w zeszłym roku całkowity rebranding i ogłosiła, że koncentruje się na bitcoinie i technologii blockchain.

akademia bitcoina jay-z i dorseyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.