Izrael konfiskuje 190 kont Binance domniemanych "terrorystów" | Wiadomości | CrypS.

Izrael konfiskuje 190 kont Binance domniemanych “terrorystów”

Dawid Kucharczyk
izrael

Od 2021 roku izraelskie władze skonfiskowały 190 kont Binance. Miały być one w użyciu organizacji terrorystycznych. Dwa z nich były powiązane z Państwem Islamskim. Prawie wszystkie pozostałe konta należały do Hamasu, palestyńskiej organizacji narodowościowej. Informację tę podała 5 maja Agencja Reutera.


Konta należące do Hamasu?

Hamas to palestyńska organizacja narodowościowa, z którą Izrael od dawna prowadzi brutalny konflikt. Według Izraela organizacja ma charakter terrorystyczny. Sam Hamas uważa po prostu, że walczy o wolność Palestyny. O ile rząd USA i Unia Europejska również uznają Hamas za organizację terrorystyczną, to na przykład Organizacja Narodów Zjednoczonych nie.

Reuter nie przedstawił całkowitej kwoty przejętej kryptowaluty. Izraelska służba antyterrorystyczna (NBCTF) podała jednak w kwietniu do publicznej wiadomości, że skonfiskowała kryptowaluty o wartości 137 tysięcy dolarów z 80 kont Binance należących do Hamasu. Według innych raportów z grudnia ubiegłego roku, przejęto także kryptowaluty o wartości 30 tys. USD i 750 tys. USD.

Czy kryptowaluty pomagają Palestyńczykom?

Palestyna od lat nie zaznaje spokoju. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach presja w konflikcie między Izraelem a Palestyną ponownie wzrosła. Oprócz zrozumiałych katastrofalnych skutków w palestyńskiej Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu, konflikt ma również implikacje finansowe.

Ludzie mają problemy z dostępem do pieniędzy, a same produkty są bardzo drogie. Kryptowaluty mogą zaoferować tutaj rozwiązanie. Pomimo kontroli Izraela nad finansami Palestyny, Palestyńczycy mogą cieszyć się pewnym stopniem wolności finansowej dzięki cyfrowym aktywom. Być może nie zmniejszy to nędzy w jakiej przyszło żyć tamtejszej ludności, ale jest promykiem nadziei.

izraelreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.