IRS może nałożyć podatek na NFT | Wiadomości | CrypS.

IRS może nałożyć podatek na NFT

Redaktor: Michał Misiura
Meta wyciąga wtyczkę NFT

Amerykańska skarbówka – Internal Revenue Service (IRS) – planuje wprowadzenie podatku od NFT. Byłby on taki sam jak dla wszelkiego rodzaju znaczków, dzieł sztuki i win. IRS obecnie szuka opinii, czy NFT powinny być traktowane w świetle przepisów jako przedmioty kolekcjonerskie.


Za przedmioty kolekcjonerskie w Stanach Zjednoczonych uważa się obecnie następujące przedmioty:

  • wszelkie dzieła sztuki;
  • jakikolwiek dywan lub antyk;
  • jakikolwiek metal lub kamień szlachetny;
  • jakikolwiek znaczek lub moneta;
  • każdy napój alkoholowy.

W swoim komunikacie IRS stwierdził, że według jego własnej analizy NFT jest przedmiotem kolekcjonerskim. W oświadczeniu czytamy:

Na przykład kamień szlachetny jest przedmiotem kolekcjonerskim, odpowiednio, NFT poświadczający jego własność jest również uważany za przedmiot kolekcjonerski.

Poważne konsekwencje

Jeśli NFT będą traktowane jako przedmioty kolekcjonerskie, konsekwencje będą poważne. Przede wszystkim dla podatku od zysków kapitałowych. Jak zauważa IRS, sprzedaż lub wymiana przedmiotów kolekcjonerskich przechowywanych dłużej niż rok “podlega maksymalnemu podatkowi od zysków kapitałowych według stawki 28%”.

IRS oczekuje na opinie i komentarze odnośnie propozycjy do 19 czerwca.

Meta wyciąga wtyczkę NFTreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.