IOTA zawiesza działanie sieci przez włam do portfela Trinity | Wiadomości | CrypS.

IOTA zawiesza działanie sieci przez włam do portfela Trinity

Michał Misiura
IOTA - projekt dla internetu rzeczy

IOTA Foundation zdecydowała o zawieszeniu sieci w celu naprawy szkód i przeprowadzenia dochodzenia. Pierwsze niepokojące informacje na temat incydentu zaczęły pojawiać się we środę. Okradziono co najmniej 10 osób, które korzystały z portfela Trinity. 

Fundacja IOTA poinformowała o ścisłej współpracy z giełdami kryptowalut. Do tej pory środki przejęte przez hakerów nie trafiły do żadnej z nich.

Większość dowodów wskazuje na kradzież seedów, przyczyny są wciąż nieznane i badane (…) Wygląda na to, że wszystkie ofiary (około 10 osób, które jak dotąd skontaktowały się z Fundacją IOTA) korzystały ostatnio z Trinity. – poinformowali przedstawiciele projektu.

IOTA współpracuje z organami ścigania oraz z ekspertami z dziedzin cyberbezpieczeństwa i egzekwowania prawa. Fundacja dokładnie bada sprawę skoordynowanego ataku i próbuje naprawić szkody.

iota

Atak na portfel Trinity

Portfel Trinity został udostępniony w lipcu 2019 roku i przeszedł dwa audyty związane z cyberbezpieczeństwem. Przy krótkim czasie działania być może nie udało się wykryć niektórych błędów. Pojawiają się także spekulacje, że atak dotknął nieaktualizowaną wersję oprogramowania. Wiadomo, że okradziono 10 zasobnych portfeli IOTA. Wartość wyprowadzonych środków szacuje się na około 1,6 miliona dolarów. Poszkodowanych może być jednak dwa razy więcej.

Aktualizacja: 15.02

Zespół IOTA znalazł exploit wykorzystany przy ataku. Czekamy na wznowienie działania sieci.

 

IOTA - projekt dla internetu rzeczy
reklama
reklama