Interpol tworzy jednostkę do zwalczania krypto przestępstw | Wiadomości | CrypS.

Interpol tworzy jednostkę do zwalczania krypto przestępstw

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Interpol zamierza zintensyfikować walkę z krypto przestępczością i pomóc innym krajom zrobić to samo. W tym celu stworzy specjalny oddział. Takie informacje podał sekretarz generalny Interpolu, Jürgen Stock, jak wynika z artykułu Business Standard.


Na konferencji prasowej przed zgromadzeniem ogólnym Interpolu w New Delhi, urzędnik powiedział, że brak ram prawnych dla kryptowalut stwarza poważne problemy dla organów ścigania. Według niego “bardzo często agencje nie są odpowiednio przeszkolone i wyposażone”.

Interpol utworzył jednostkę z siedzibą w Singapurze. Nowy podmiot ma na celu zapewnienie niezbędnej pomocy organom w innych krajach w zwalczaniu przestępstw z zakresu kryptowalut.

Koordynacja jest ważna

Dyrektor indyjskiego Centralnego Biura Śledczego Pravin Sinha zwrócił uwagę na znaczenie koordynacji działań organów ścigania z różnych krajów.

Jedyną odpowiedzią jest międzynarodowa współpraca, zaufanie i wymiana informacji w czasie rzeczywistym.

W 2020 roku Interpol rozprawił się z cyberprzestępcami z Nigerii, którzy zaatakowali co najmniej 500 000 firm publicznych i prywatnych w ponad 150 krajach.

We wrześniu 2022 roku ujawniono, że organizacja wydała “czerwoną notę” dot. zatrzymania CEO Terraform Labs – Do Kwona. Nastąpiło to na wniosek władz Korei Południowej.

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.