Instagram wstrzymał wsparcie dla NFT | Wiadomości | CrypS.

Instagram wstrzymał wsparcie dla NFT

instagram nft

Sieć społecznościowa Instagram ogłosiła, że kończy wsparcie dla NFT. W oświadczeniu firma wyjaśniła, jak wpłynie to na użytkowników:

  • Nie będzie można tworzyć postów z NFT
  • Jeśli ktoś opublikuje taki post, nie będzie on zapisany na blockchainie
  • Możesz usunąć post w dowolnym momencie
  • Istniejące posty z NFT zostaną dodane do archiwum

Ponadto konto na Instagramie nie będzie teraz obsługiwać portfeli cyfrowych obcych firm. Nie można przeglądać swoich cyfrowych kolekcji w odpowiedniej zakładce ani zarządzać ustawieniami połączenia z portfelem cyfrowym innej firmy.

Jeśli użytkownicy chcą zachować swoje zdjęcia, mogą je przesłać do 11 kwietnia tego roku. Firma podała w oświadczeniu:

Rozpoczniemy usuwanie danych cyfrowych kolekcjonerów w naszych systemach, w tym adresu portfela. Dane będą przechowywane i usuwane zgodnie z naszą Polityką Prywatności i Warunkami korzystania z cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Pod koniec 2022 roku Instagram dodał opcję mintowania i sprzedaży NFT. Pozwoliło to na samodzielne tworzenie przedmiotów i ich sprzedaż, zarówno na samej platformie, jak i poza nią. Do wybijania NFT wykorzystano zaś Polygon. Jak widać, funkcja ta nie chwyciła wśród użytkowników i była używana tylko przez około 5 miesięcy.

instagram nftreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.