"Innovators of Tomorrow" - Stowarzyszenie Blockchain Polska edukuje młodzież | Wiadomości | CrypS.

“Innovators of Tomorrow” – Stowarzyszenie Blockchain Polska edukuje młodzież

Partnerzy
Stowarzyszenie Blockchain Polska

Stowarzyszenie Blockchain Polska ogłasza inicjatywę “Innovators of Tomorrow”, która ma na celu promowanie różnorodności wśród młodzieży szkół średnich oraz rozwijanie umiejętności potrzebnych do sukcesu w dziedzinie technologii i biznesu. Projekt skupia się na pokazywaniu młodzieży, że innowacje technologiczne nie ograniczają się wyłącznie do aspektów programistycznych, ale mogą również dotyczyć zarządzania, przedsiębiorczości i komunikacji.


Według badań Stowarzyszenia, stereotypy i mity związane z obszarem technologicznym ograniczają różnorodność w tej dziedzinie, prowadząc do mniejszej liczby osób o zainteresowaniach innych niż STEM (Science; Technology; Engineering, Math).

Stowarzyszenie Blockchain Polska wspiera edukację młodzieży

Aby przeciwdziałać temu trendowi, inicjatywa “Innovators of Tomorrow” skupia się na edukacji młodzieży na temat możliwości jakie otwiera technologia oraz na rozwijaniu umiejętności miękkich i biznesowych.

Program składa się z serii wykładów prowadzonych przez ekspertów z obszaru technologii oraz biznesu, podzielonych na trzy główne sekcje: Technologie, Kompetencje miękkie oraz Budowanie start-up’u.

Podczas wykładów uczniowie zdobędą wiedzę na temat kluczowych technologii takich jak blockchain, sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy (IoT) oraz rozwinięcie umiejętności takich jak zarządzanie stresem, komunikacja czy budowanie strategii biznesowej.

Innaugacja projektu edukacyjnego “Innovators of Tomorrow” o nazwie kickoff odbędzie się w najbliższy czwartek 7 marca, na Międzynarodowych Targach Poznańskich (Sala Niebieska, 1 piętro, Hol Zachodni) i będzie doskonałą okazją do zapoznania się z naszą inicjatywą!

W drugiej fazie programu uczniowie będą mieli szansę przygotować projekt wykorzystujący innowacyjne technologie w celu rozwiązania problemów społecznych, a najlepsze zespoły będą miały możliwość zaprezentowania swoich projektów na konferencji „Technology of Tomorrow”, która odbędzie się w Warszawie, w dniach 19-20 września 2024 roku.

Jesteśmy przekonani, że innowacje i technologie mogą być dostępne dla każdego, niezależnie od zainteresowań czy umiejętności programistycznych. Nasza inicjatywa ma na celu otwarcie drzwi dla młodych osób z różnych środowisk i zainteresowań, aby mogły one odnaleźć się w dziedzinie technologii i przyczynić się do tworzenia lepszego świata

– mówi Agata Slater, wiceprezes Stowarzyszenia Blockchain Polska.

Program “Innovators of Tomorrow” to doskonała okazja dla lokalnych firm do zaangażowania się w rozwój młodych talentów i budowanie wizerunku innowacyjnej organizacji, która inwestuje w przyszłe pokolenie pracowników.

O Stowarzyszeniu Blockchain Polska

Stowarzyszenie Blockchain Polska jest organizacją non-profit, która promuje rozwój technologii blockchain oraz wspiera innowacje w Polsce. Działamy na rzecz edukacji, promocji i popularyzacji wiedzy na temat blockchaina oraz wspieramy rozwój przedsiębiorczości opartej na tej technologii.

Stowarzyszenie Blockchain Polska
Stowarzyszenie Blockchain Polskareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.