Indonezja uruchomi państwową giełdę kryptowalut w 2023 r.

Indonezja uruchomi państwową giełdę kryptowalut

Anna Sutowicz
Indonezja giełda kryptowalut

W tym roku Indonezja planuje uruchomienie krajowej giełdy kryptowalut. Jej start ma nastąpić jeszcze przed zmianami w nadzorze nad lokalnym rynkiem cyfrowych aktywów. To część szerszej reformy finansowej rozpoczętej w grudniu 2022 roku.


Niebawem w Indonezji nastąpią kluczowe reformy w branży aktywów cyfrowych. Wyspiarski kraj jeszcze w tym roku planuje założyć giełdę kryptowalut podaje Bloomberg. Giełda zostanie uruchomiona przed poważną zmianą w krajowym przemyśle kryptograficznym. Indonezyjska agencja regulacyjna do spraw handlu kontraktami terminowymi na towary, która jest znana również jako Bappebti, zrzeknie się nadzoru nad aktywami kryptograficznymi na rzecz Financial Services Authority, agencji zajmującej się papierami wartościowymi.

Pochwalając taką decyzję, szef FSA do spraw finansowania i zarządzania ryzykiem, Suminto Sastrosuwito, powiedział, że „aktywa kryptograficzne stały się instrumentami inwestycyjnymi i finansowymi”, a w związku z tym muszą być regulowane „na równych zasadach” z innymi instrumentami tego typu.

Kryptowaluty w Indonezji

Obecnie w Indonezji można handlować 383 aktywami kryptograficznymi i 10 lokalnych coinów, a kolejne 151 aktywów i 10 coinów jest analizowanych przez Bappebti. Kraj ma około 25 licencjonowanych firm handlujących kryptowalutami.

W grudniu 2022 roku, Perry Warjiyo, gubernator banku centralnego Indonezji, ujawnił plany uruchomienia CBDC o nazwie „Cyfrowa Rupia”. CBDC będzie podobno wykorzystywane do różnych cyfrowych transakcji gospodarczych i finansowych.

Indonezja giełda kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.