Indie dokonują przeglądu ustawy o zakazie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Indie dokonują przeglądu ustawy o zakazie kryptowalut

Konrad Juszczyk
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Rząd centralny Indii dokonuje przeglądu kluczowych zmian mających wejść w życie, które mogą zakazać kryptowalut w tym kraju.

Zmiana planów

Rząd Indii prawdopodobnie zmieni projekt ustawy o zakazie kryptowalut i rozważy możliwość uregulowania tej klasy aktywów. Projekt ustawy „O kryptowalutach i regulacji walut cyfrowych” został wprowadzony podczas wiosennej sesji budżetowej parlamentu indyjskiego, jednak z nieujawnionych przyczyn nie podjęto żadnych działań.

Źródło, na które powołuje się Bloomberg, twierdzi, że rząd wraz z regulatorami i innymi zainteresowanymi stronami postanowili zrewidować kluczowe aspekty dokumentu. Ponoć zapisy ustawy są rewidowane „punkt po punkcie”. Równolegle trwają dyskusje z organami regulacyjnymi i ekspertami technicznymi. Dyskusja rzekomo prowadzona jest w trzech kwestiach:

  • Czy handel kryptowalutami powinien zostać zakazany w Indiach?
  • Czy można uregulować kryptowaluty zamiast całkowicie ich zakazywać?
  • Jakie rodzaje działalności związanej z kryptowalutami powinny być dozwolone, a jakie zabronione?

Zakaz kryptowalut w Indiach

W 2018 roku Reserve Bank of India (RBI) zabronił podmiotom regulowanym takim jak banki, współpracy z firmami i klientami związanymi z kryptowalutami. Sąd Najwyższy uchylił jednak te zasady w marcu 2020 roku. Chociaż nie jest to oficjalne orzeczenie, RBI niedawno wystosowało nieformalny wniosek z takim samym zamiarem, jak w 2018 roku, aby pożyczkodawcy zerwali powiązania z firmami kryptograficznymi. Ponoć wpłynęło to mocno na działania niektórych giełd kryptograficznych, takich jak WazirX. RBI wyjaśniło swoje oświadczenie po czasie, umożliwiając firmom prowadzenie interesów z firmami kryptograficznymi.

Pośród całej tej niepewności regulacyjnej globalne giełdy kryptowalut wciąż zastanawiają się, jak wejść na rynek indyjski. Podobno Kraken, Bitfinex i KuCoin rozpoczęły już rozmowy z regulatorami, aby lepiej zrozumieć rynek indyjski i punkty wejścia. Podczas gdy inne giełdy głowią się jak ugryźć rynek indyjski, Binance postanowił kupić największą indyjską giełdę WazirX w 2019 roku.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutowąreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.