Indyjski Bank Centralny prosi o zaprzestanie współpracy z giełdami kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Indyjski Bank Centralny prosi o zaprzestanie współpracy z giełdami kryptowalut

Konrad Juszczyk
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

W miarę utrzymywania się niepewności co do pozycji Indii w sprawie aktywów cyfrowych bank centralny tego kraju nieoficjalnie doradza bankom, aby zaprzestały oferować wsparcie giełdom kryptowalut.

Indie nadal negatywnie nastawione do branży kryptowalut

Według Reutera Bank Centralny Indii (RBI) nieoficjalnie naciska na banki, aby renegocjowały relacje z giełdami kryptowalut i handlowcami. Mimo że prośby o zaprzestanie współpracy z giełdami kryptograficznymi i dyskusje na ten temat są nieformalne, nikt nie chce występować przeciwko regulatorowi.

Regulator nieoficjalnie pytał nas, dlaczego zajmujemy się takim biznesem, skoro jest on bardzo spekulacyjny. Przez handel kryptowalutami wiele funduszy trafia za granicę, co jest niewygodne dla RBI, ponieważ może prowadzić do prania pieniędzy. – powiedział anonimowy dyrektor zarządzający banku.

Ponoć prywatny bank ICIC zwrócił się już do swoich dostawców usług płatniczych o wstrzymanie wszystkich transakcji związanych z kryptowalutami. Axis Bank, Citibank, Kotak Mahindra Bank, IndusInd Bank i inne instytucje również ograniczają swoją obecność na rynku aktywów cyfrowych, powołując się na zmiany w polityce wewnętrznej.

Chociaż dyskusje są nieformalne, to wystarczy. Nikt nie chce występować przeciwko regulatorowi. – wyjaśniło jedno ze źródeł.

Chociaż oficjalne liczby wciąż pozostają tajemnicą, uważa się, że Indie mają 10 milionów inwestorów kryptowalutowych z inwestycjami przekraczającymi 1,3 miliarda dolarów. Liczby te szybko rosną wraz z niedawnym wzrostem cen walut cyfrowych. Warto podkreślić, że Indie obecnie przygotowują projekt ustawy, która ma potencjalnie zakazać kryptowalut w kraju. Nieformalne rozporządzenia od RBI napędzają tylko kraj w kierunku zakazu i odstraszają lokalnych inwestorów oraz firmy do działalności w branży kryptograficznej.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.