Huobi, Upbit i OKEx w pierwszej dziesiątce rankingu Messari | Wiadomości | CrypS.

Huobi, Upbit i OKEx w pierwszej dziesiątce rankingu Messari

Mariusz Przepiórka
w nowym rankingu giełd kryptowalut messari huobi, upbit i okex wskoczyły do pierwszej dziesiątki

Kryptowalutowa platforma Messari obejmująca m.in. bazę danych w zakresie giełd przygotowała kolejny raport. Zapowiedziała też zmianę stosowanej metodologii sporządzania swojego rankingu. Ranking Messari jest próbą rzetelnego sklasyfikowania giełd kryptowalut bez uwzględniania nielegalnych praktyk. To m.in. efekt raportu Bitwise, zgodnie z którym około 95% ruchu na giełdach to fałsz.

Poprzedni raport zidentyfikował dziesięć giełd, które mogą pochwalić się największym rzeczywistym obrotem: Binance, Bitfinex, Bitflyer, Bitstamp, Bittrex, Coinbase Pro, Gemini, itBit, Kraken i Poloniex. Po sporządzeniu raportu według nowej metodologii do pierwszej dziesiątki wskoczyły giełdy Huobi, OKEx, Liquid, Bithumb i UPBit. Na pierwszym miejscu niezmiennie utrzymuje się Binance. Co ciekawe, podnosi to również wiarygodność kontrowersyjnej decyzji CoinMarketCap, która tworzy swój ranking giełd na podstawie ruchu sieciowego. Tam też na pierwszym miejscu znajduje się Binance.

CEO Messari Ryan Selkis powiedział, że zmiana metodologii wynika z faktu, że dotychczasowe rankingi pomijały niektórych dużych graczy. Zaliczył do nich m.in. Bithumb, UpBit i CoinOne z Korei Płd., Liquid z Japonii, a przede wszystkim Huobi, OKEx/OKCoin i Gate.io z Chin. Selkis wyjaśnił, że nowe podejście opiera się na danych statystycznych z 10 zewnętrznych źródeł. Podkreślił również, że nowa metodologia może być mniej precyzyjna niż inne, ale dokładniej oddaje sytuację. Metodologia będzie poddawana analizie i ocenie co trzy miesiące.

w nowym rankingu giełd kryptowalut messari huobi, upbit i okex wskoczyły do pierwszej dziesiątkireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.