Huobi przeznaczy miliony na inwestycje i badania DeFi | Wiadomości | CrypS.

Huobi przeznaczy miliony na inwestycje i badania DeFi

Maciej Żerelik
logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w ofercie

Huobi Group, firma stojąca za drugą co do wielkości na świecie giełdą kryptowalutową (w rankingu CoinMarketCap), uruchomiła nowy dział zajmujący się inwestycjami, rozwojem i badaniami w zakresie finansów zdecentralizowanych (DeFi).

Huobi zainwestuje w rozwój DeFi

DeFi są to zdecentralizowane produkty kryptowalutowe, takie jak akcje syntetyczne, protokoły pożyczkowe, zdecentralizowane giełdy i zdecentralizowane stablecoiny.

Zgodnie z komunikatem prasowym, Huobi DeFi Labs rozpocznie swoją działalność od „dziesiątek milionów dolarów” w funduszach inwestycyjnych
i ma na celu pomóc pchnąć do przodu rosnący rynek DeFi.

Singapurska firma jako swojego nowego dyrektora ds. inwestycji zatrudniła Sharlyne Wu, której zadaniem jest kierowanie działem DeFi. Ostatnio Wu zarządzała blockchainowymi inwestycjami jako dyrektor zarządzający w China Merchant Bank International (CMBI), a wcześniej przez dekadę pracowała w UBS.

„W ciągu ostatnich dwóch lat, byliśmy świadkami narodzin i gwałtownego wzrostu DeFi. Szerokość, głębokość i szybkość innowacji są niezrównane w historii ludzkości. To ekscytujące widzieć potęgę bezwzględnej gospodarki wyzwolonej na skalę światową. Jednakże, jest jeszcze wiele problemów do rozwiązania na poziomie teoretycznym i technicznym.”

– powiedziała Wu w oświadczeniu.

Wu wskazała na korzyści płynące z DeFi, takie jak przejrzystość i efektywność w porównaniu z obecnym systemem finansowym, oraz eliminacje wpływu człowieka (i jego błędów) na decyzje.

„Jest również wiele do zrobienia w zakresie edukacji inwestorów w celu udostępnienia krypto- i DeFi do głównego nurtu. Ponieważ DeFi jest jeszcze w trakcie rozwoju, potrzebuje wspólnego wysiłku globalnej społeczności, aby wspólnie budować i rozwijać tą przestrzeń”.

– dodał.

Boom na DeFi

Huobi DeFi Labs, które rozpocznie działalność w zespole czterech specjalistów ds. badań i inwestycji, nie ogłosiło jeszcze żadnych inwestycji ani startupów, które będzie inkubować. Według CoinDesk, CMBI zainwestowało pod przewodnictwem Wu w startup portfelowy Bitpie i publiczną sieć blockchain Nervos.

Wejście Huobi i planowane inwestycje w DeFi mają miejsce w czasie, gdy rynek rozwija się w zastraszająco szybkim tempie, ustanawiając co kilka dni nowe benchmarki. Na początku tego tygodnia kapitalizacja rynkowa DeFi była bliska 9 miliardów dolarów… po 8 miliardach dolarów pod koniec zeszłego tygodnia.

Tokeny takie jak Chainlink, Band i Nest są obecnie liderami DeFi, a Uniswap odnotował 15 krotny wzrost natężenia ruchu podczas obecnego boomu. Istnieje jednak rosnąca obawa, że ta gwałtowna ekspansja faktycznie napędza bańkę podobną do bańki ICO z 2017 r. – i może okazać się dość bolesna, jeśli pęknie.

logo giełdy kryptowalut huobi, która ogłosiła komkurs na 8 kryptowalutę w oferciereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.