Huobi przenosi usługi spot-tradingu na Gibraltar | Wiadomości | CrypS.

Huobi przenosi usługi spot-tradingu na Gibraltar

Michał Misiura
huobi otwiera się na europę, australię i wielką brytanię

Huobi – jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, ogłosiła przeprowadzkę na Gibraltar. Pomimo oficjalnego zarejestrowania na Seszelach, większa część działalności spółki skupiała się w Chinach.

Po całkowitym zakazaniu kryptowalut przez Chińską Republikę Ludową, wiele lokalnych firm z branży zaczęło migrować. Huobi Group stopniowo wygasza świadczenie usług dla mieszkańców kraju i właśnie ogłosiła, że jej usługi handlu spot, będą prowadzone z Gibraltaru. Spółka otrzymała już zezwolenie od lokalnej komisji usług finansowych – Gibraltar Financial Services Commission (GFSC).

Gibraltar, jako bardzo doświadczone, wyrafinowane i rozpoznawalne na całym świecie międzynarodowe centrum usług finansowych, dobrze pasuje do naszych potrzeb – skomentował Du Jun, współzałożyciel Houbi Group.

Niewielkie terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, uchodzi za jednego ze światowych liderów w kwestii regulacji kryptowalut. Zdaniem ministra ds. usług cyfrowych i finansowych Gibraltaru, Alberta Isoli, jego kraj to pierwsza jurysdykcja, która wdrożyła kompleksowe ramy prawne dla firm z branży cyfrowych aktywów i technologii blockchain.

Huobi opuszcza Chiny

Podczas wrześniowego zgromadzenia akcjonariuszy Huobi Group, spółka podjęła jednogłośną decyzję o wyjściu firmy z rynku chińskiego. Platforma przeniosła część swojej działalności do Singapuru i przestała przyjmować nowych klientów z Państwa Środka. Do końca roku konta klientów z Chin zostaną usunięte.

W wyniku działań chińskich władz obroty Huobi zmniejszyły się o około 30%. Teraz spółka wzmacnia swoją globalną obecność i planuje równomierny rozwój na całym świecie.

huobi otwiera się na europę, australię i wielką brytanię
reklama
reklama