Huobi i CEX.IO chcą wykorzystać trend DeFi | Wiadomości | CrypS.

Huobi i CEX.IO chcą wykorzystać trend DeFi

Mariusz Przepiórka
giełdy kryptowalut chcą skorzystać na trendzie defi

Giełda Huobi oferuje swym klientom nowy sposób na uzyskanie atrakcyjnego oprocentowania środków przechowywanych na rachunkach BTC lub USDT. Nowa funkcja skierowana jest dla traderów, którzy nie są zainteresowani codziennym tradingiem, ale chcieliby jednak uzyskać określony zysk na swoich cyfrowych aktywach.

Zdaniem Ciary Sun, wiceprezes Huobi Global Markets, spora część z kilku milionów użytkowników giełdy niezbyt często zawiera transakcje. Dzięki wzbogaceniu oferty Huobi o produkt oszczędnościowy, mogą oni uzyskać alternatywny sposób zarabiania na swoich kryptowalutach. Oprócz spełnienia potrzeb klientów produkt ten wzmacnia również pozycję Huobi w branży kryptowalutowej. To także oznaka coraz większego zainteresowania branży krypto koncepcją zdecentralizowanych finansów (DeFi). Produkt oszczędnościowy Huobi oferuje wyższe oprocentowanie niż usługi tradycyjnej bankowości, a jednocześnie, zdaniem Sun, jest mniej ryzykowny niż produkty DeFi.

Użytkownicy Huobi mogą uzyskać 3,5% w skali roku oszczędzając w BTC, a 8% w skali roku oszczędzając w USDT. Aby zachęcić nowych klientów do skorzystania z oferty, giełda oferuje 88% w skali roku przez pierwszy tydzień oszczędzania. Ponadto w ramach zachęty giełda rozdysponuje 30 000 USDT.

Pożyczki w CEX.IO

Plany związane z wykorzystaniem trendu DeFi, ma także giełda CEX.IO. Spółka zlokalizowana w Wielkiej Brytanii zamierza w tym miesiącu uruchomić usługę udzielania pożyczek kryptowalutowych w 217 krajach. Oferta CEX.IO obejmuje pożyczki w wysokości od 500 do 500 000 USD. Użytkownik pożycza środki w kryptowalutach, a wypłata odbywa się w USD lub EUR. CEX.IO będzie jednym z niewielu uczestników rynku, którzy oferują pożyczki w tradycyjnych walutach. Większość platform tego typu oferuje pożyczki w stablecoinach.

Giełda podkreśla, że usługa będzie dostępna w Australii, Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i większości krajów Azji. Początkowo pożyczki będą opierały się na BTC i ETH. Warto również zauważyć, że klienci, którzy będą chcieli skorzystać z pożyczki, będą musieli przejść procedurę KYC.

giełdy kryptowalut chcą skorzystać na trendzie defireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.