HODLujesz bitcoin? Oto 3 powody, dla których powinieneś kupować także Ethereum | Wiadomości | CrypS.

HODLujesz bitcoin? Oto 3 powody, dla których powinieneś kupować także Ethereum

Na rynku nie brakuje maksymalistów bitcoina, którzy uważają, że to BTC jest najlepszym walorem inwestycyjnym. Matt Hougan, CIO firmy Bitwise, patrzy na to inaczej. Podał trzy powody, by inwestować w ether.


  • Matt Hougan uważa, że są co najmniej trzy powody, by dziś lokować kapitał w ether,
  • Wskazał na odmienny charakter BTC i ETH, potrzebę zbilansowania portfela i ogólną dywersyfikację.

Masz bitcoina? To może lepiej kup ether!

Hougan wskazuje na coś oczywistego: chodzi o dywersyfikację. W końcu lepiej nie wkładać wszystkich jaj do jednego kosza. Ryzyko, że bitcoin się “przewróci” jest małe, ale lepiej mieć polisę ubezpieczeniową w postaci ETH.

Zresztą pamiętajmy, że na pewnym etapie hossy ether drożeje mocniej niż BTC. Sumarycznie też powinien dać nam więcej zarobku od BTC.

To jednak nie wszystko. Hougan dodał, że odmienny charakter bitcoina i etheru utrudnia wybór między nimi.

Bitcoin jest promowany jako „lepszy pieniądz“, ale z kolei Ethereum to coś więcej: ether to „programowalny pieniądz”, a cała sieć jest domem dla zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Stąd też wniosek, że dwa projekty się uzupełniają.

Na koniec Hougan stwierdził, że historia pokazuje, że zbilansowanie portfela po prostu się opłaca.

Na przykład inwestor z „tradycyjnym” portfelem z 5-procentową alokacją na kryptowalutach będzie miał zapewne wyższy skumulowany zysk w ciągu czterech lat, jeżeli będzie miał w nim BTC i ETH. Przynajmniej tak bywało do tej pory.

Nie, nie, ja chce tylko BTC

Niemniej jednak Hougan rozumie, że nadal istnieje przynajmniej jeden powód, dla którego inwestorzy mogą chcieć pozostać wyłącznie na rynku BTC.

Jest bardzo prawdopodobne, że bitcoin jest dominującą nową formą “pieniądza”, która pojawia się na rynku kryptowalut

– powiedział Hougan.

Pieniądz to ogromny rynek. Jeśli BTC odniesie sukces, jest mnóstwo miejsca na rozwój

– dodał.

Kurs bitcoina znalazł się dziś na poziomie 64 674 USD, co oznacza spadek o 1,7% od wczoraj i 3,5% w skali 7 dni.

Cena bitcoina
Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

W tym samym czasie ether stracił na wartości przez 24 h 2,2% i dziś kosztuje tyle co tydzień temu – 3514 USD.

Kurs ETH
Wykres cenowy etheru na giełdzie Binance. Źródło: TradingViewreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.