Hiszpański regulator wydał ostrzeżenie przed PancakeSwap | Wiadomości | CrypS.

Hiszpański regulator wydał ostrzeżenie przed PancakeSwap

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Albert Czajkowski
Ostrzeżenie hiszpańskiego regulatora

Hiszpańska Comisión Nacional de Mercado de Valores (CNMV), która nadzoruje rynek usług finansowych, wydała ostrzeżenie przed PancakeSwap.


Hiszpańska komisja regulująca rynek usług finansowych (CNMV) ostrzega, że PancakeSwap https://pancakeswap.finance/ nie ma upoważnienia do świadczenia usług inwestycyjnych wyszczególnionych w art. 140 hiszpańskiej ustawy o rynkach papierów wartościowych, które obejmują doradztwo inwestycyjne. Nie posiada również upoważnienia do świadczenia usług pomocniczych wyszczególnionych w art. 141 lit. a), b), d), f) i g) tej ustawy w odniesieniu do instrumentów finansowych, w tym transakcji walutowych.

PancakeSwap jest zdecentralizowaną giełdą (DEX), ułatwiającą handel tokenami BEP-20. To jeden z najbardziej popularnych projektów DeFi zbudowanych na Binance Smart Chain (BSC). Jednak poza zwykłym yield farmingiem, oferuje również wiele innych produktów, dzięki którym inwestorzy mają możliwość maksymalizowania swoich zysków. To powoduje, że PancakeSwap to silny konkurent podobnych projektów.

Brak konsekwencji ostrzeżenia

Regulator często aktualizuje swoją czarną listę, a jej prowadzenie ma na celu informowanie opinii publicznej o potencjalnym ryzyku. CNMV już wcześniej ostrzegało przed innymi popularnymi giełdami. W sierpniu ubiegłego roku ostrzegało przed Huobi i Bybit. Należy zaznaczyć, że ostrzeżenie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi. CNMV nie ma uprawnień, dających możliwość nakładania sankcji. Giełdy mogłyby otrzymać grzywnę lub zostać zablokowane w Hiszpanii dopiero na mocy orzeczenia sądu. Według lokalnego portalu CriptoNoticias, funkcje CNMV mają charakter czysto administracyjny, a ostateczną decyzję o zainwestowaniu pieniędzy podejmuje konsument.

Ostrzeżenie hiszpańskiego regulatorareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.