Hiszpański regulator wydał ostrzeżenie przed PancakeSwap | Wiadomości | CrypS.

Hiszpański regulator wydał ostrzeżenie przed PancakeSwap

Anna Sutowicz
Ostrzeżenie hiszpańskiego regulatora

Hiszpańska Comisión Nacional de Mercado de Valores (CNMV), która nadzoruje rynek usług finansowych, wydała ostrzeżenie przed PancakeSwap.


Hiszpańska komisja regulująca rynek usług finansowych (CNMV) ostrzega, że PancakeSwap https://pancakeswap.finance/ nie ma upoważnienia do świadczenia usług inwestycyjnych wyszczególnionych w art. 140 hiszpańskiej ustawy o rynkach papierów wartościowych, które obejmują doradztwo inwestycyjne. Nie posiada również upoważnienia do świadczenia usług pomocniczych wyszczególnionych w art. 141 lit. a), b), d), f) i g) tej ustawy w odniesieniu do instrumentów finansowych, w tym transakcji walutowych.

PancakeSwap jest zdecentralizowaną giełdą (DEX), ułatwiającą handel tokenami BEP-20. To jeden z najbardziej popularnych projektów DeFi zbudowanych na Binance Smart Chain (BSC). Jednak poza zwykłym yield farmingiem, oferuje również wiele innych produktów, dzięki którym inwestorzy mają możliwość maksymalizowania swoich zysków. To powoduje, że PancakeSwap to silny konkurent podobnych projektów.

Brak konsekwencji ostrzeżenia

Regulator często aktualizuje swoją czarną listę, a jej prowadzenie ma na celu informowanie opinii publicznej o potencjalnym ryzyku. CNMV już wcześniej ostrzegało przed innymi popularnymi giełdami. W sierpniu ubiegłego roku ostrzegało przed Huobi i Bybit. Należy zaznaczyć, że ostrzeżenie nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi. CNMV nie ma uprawnień, dających możliwość nakładania sankcji. Giełdy mogłyby otrzymać grzywnę lub zostać zablokowane w Hiszpanii dopiero na mocy orzeczenia sądu. Według lokalnego portalu CriptoNoticias, funkcje CNMV mają charakter czysto administracyjny, a ostateczną decyzję o zainwestowaniu pieniędzy podejmuje konsument.

Ostrzeżenie hiszpańskiego regulatora
reklama
reklama