Hard fork w grupie Bitcoin Polska | Wiadomości | CrypS.

Hard fork w grupie Bitcoin Polska

Michał Misiura
rozłam w grupie bitcoin polska

Kontrowersje na najstarszej w Polsce facebookowej grupie społeczności bitcoin. Byli administratorzy tworzą grupę Bitcoin: Polska (nazwa różni się dwukropkiem), do której przeniosła się część użytkowników.

Powodem stworzenia nowej grupy miało być przejęcie starej przez osoby związane z giełdą CoinCasso. Wielu członków grupy wyrażało bardzo niepochlebne opinie na temat tokena emitowanego przez firmę. W chwili gdy zmienili się administratorzy negatywne komentarze na temat CoinCasso zaczęły znikać. Z grupy usunięto też największych „hejterów”. Wśród wyrzuconych osób znalazł się Rafał Kiełbus, jeden ze starych moderatorów grupy, który stoi za powstaniem nowego forum.

Tak Rafał Kiełbus przedstawił swój obraz wydarzeń, do których miało dojść w grupie Bitcoin Polska:

wpis rafała kiełbusa dotyczący grupy bitcoin polska

W nowej grupie Bitcoin: Polska znajduje się w momencie pisania artykułu 569 członków. Wśród nich można znaleźć znane w środowisku postacie, takie jak: Marcin Daniecki, Mike Satoshi, Krzysztof Piech i Sylwester Suszek. W starej grupie Bitcoin Polska znajdują się wciąż ponad 32 000 użytkowników. Administratorzy związani z CoinCasso próbują opanować kryzys, jednak ich wpisy spotykają się z niemal wyłącznie negatywnym odbiorem. Jednym z głównych powodów niechęci z jaką na początku spotkała się giełda jest emitowany przez nią token, który budzi kontrowersje wśród członków grupy. Później dołączyły do nich zarzuty związane z czyszczeniem grupy.

rozłam w grupie bitcoin polska
reklama
reklama