Hakerzy przejęli 2 mld USD w kryptowalutach w pierwszej połowie 2022 roku | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy przejęli 2 mld USD w kryptowalutach w pierwszej połowie 2022 roku

Mariusz Przepiórka
ronin hack

Od 1 stycznia 2022 r. cyberprzestępcy zdołali przejąć 1,97 mld USD w wyniku 175 włamań do projektów kryptowalutowych. Takie dane przedstawił zespół Atlas VPN, który przeanalizował dostępne informacje o kradzieżach.


Główną ofiarą tych ataków był ekosystem Ethereum (ETH), który w 32 atakach stracił ponad 1 mld USD. Najpoważniejszym zdarzeniem był atak na łańcuch Ronin, poboczny łańcuch sieci Ethereum, zaprojektowany dla popularnej gry Axie Infinity, w ramach którego cyberprzestępcy przejęli ponad 600 mln USD w ETH i USD Coin.

Analiza oparta na danych dostarczonych przez platformę SlowMist Hacked wykazała, że drugie miejsce należy do blockchaina Solana (SOL). Solana poniosła straty w wysokości 383,9 mln USD w zaledwie pięciu incydentach, z których największy dotyczył platformy zdecentralizowanych finansów Wormhole. Na trzecim miejscu znajduje się Binance Smart Chain (BSC), którego użytkownicy zostali pozbawieni 141,4 mln USD w 47 atakach.

Źródło: atlasVPN
Źródło: Atlas VPN

Ataki dotyczyły również NFT

Projekty związane z tokenami NFT również nie były bezpieczne i w 45 atakach hakerzy wyprowadzili z nich 84,6 mln USD. Cztery ataki na giełdy kryptowalutowe przyniosły przestępcom łupy o wartości 35,8 mln USD, natomiast dwa ataki na portfele kryptowalutowe kosztowały ich właścicieli 263 382 USD.

Cyberprzestępczość związana z projektami kryptowalutowymi w pierwszej połowie 2022 roku wzrosła prawie dwukrotnie. Liczba takich zdarzeń wzrosła z 90 w pierwszej połowie 2021 roku do 175 w tym samym okresie w 2022 roku, czyli aż o 94%.

W pierwszym kwartale 2022 roku odnotowano 79 ataków hakerskich, co stanowi wzrost o 108% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku, w którym odnotowano 38 incydentów. W drugim kwartale 2022 roku odnotowano 96 ataków, co stanowi 85% wzrost w porównaniu z 52 atakami w drugim kwartale 2021 roku.

ronin hackreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.