Haker zwraca środki protokołowi Euler i przeprasza | Wiadomości | CrypS.

Haker zwraca środki protokołowi Euler i przeprasza

Mariusz Przepiórka
ethereum

Haker stojący za atakiem na protokół Euler Finance, w którym skradziono kryptowaluty o wartości blisko 200 mln USD, zwrócił kolejne środki. W wiadomościach przesłanych za pośrednictwem blockchaina Ethereum przepraszał za swoje postępowanie.


Według danych sieci blockchain haker zakodował swą wiadomość w transakcji. Jej treść brzmiała następująco: „Z tej strony Jacob. Nie sądzę, aby to, co powiem, mogło mi w jakikolwiek sposób pomóc, ale i tak to powiem. Spieprzyłem”.

„Nie chciałem tego, ale przejąłem pieniądze innych osób, zepsułem pracę innych osób i namieszałem w ich życiu. Naprawdę dałem ciała. Przepraszam. Nie chciałem zrobić tego wszystkiego. Naprawdę. Wybaczcie” – dodał.

Zgodnie z danymi sieci blockchain w ciągu ostatnich 12 godzin haker przesłał do protokołu 7 tys. ETH i stablecoiny DAI o wartości 20 mln USD. Doszło do tego kilka dni po tym, jak haker w ciągu weekendu przesłał do protokołu Euler 51 000 ETH.

Haker chce zwrócić wszystkie środki

Dotychczas haker zwrócił do protokołu ponad 120 mln USD. Wcześniej protokół Euler zagroził podjęciem kroków prawnych i zaoferował hakerowi 1 mln USD nagrody w zamian za zwrot wyprowadzonych środków.

Haker, który identyfikuje się jako Jacob, powiedział w osobnej wiadomości na blockchainie, że zamierza zwrócić wszystkie skradzione środki. – Reszta pieniędzy zostanie wkrótce zwrócona. Dbam tylko o swoje bezpieczeństwo i to jest jedyny powód opóźnienia. Przepraszam za wszelkie nieporozumienia – poinformował.

Etherscan - druga wiadomość od hakera
Etherscan – druga wiadomość od hakera

Protokół pożyczkowy został zaatakowany na początku tego miesiąca. W efekcie ataku z protokołu w czterech transakcjach wyprowadzono blisko 200 mln USD. Transakcje przeprowadzono w tokenach DAI, wBTC, sETH i USDC.

ethereumreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.