Haker Mango Markets aresztowany w Puerto Rico

Haker Mango Markets aresztowany w Puerto Rico

Autor: Anna Sutowicz
Redaktor: Michał Misiura
Departament Sprawiedliwości aresztował Avrahama Eisenberga

Amerykańscy prokuratorzy przedstawili zarzuty mężczyźnie oskarżonemu o kradzież ok. 110 mln USD w wyniku manipulacji na zdecentralizowanej giełdzie kryptowalut (DEX) Mango Markets.


Według szczegółów zawartych w skardze złożonej przez prokuratora Stanów Zjednoczonych Damiana Williamsa, w poniedziałek władze federalne w Puerto Rico zatrzymały Avrahama Eisenberga, odpowiedzialnego za exploit Mango Markets. Zarzucono mu umyślne manipulowanie kursami na platformie i nielegalne wykorzystanie DEX-a

Według dokumentów sądowych Eisenberg zaangażował się w schemat obejmujący celowe i sztuczne manipulowanie ceną na giełdzie kryptowalutowej Mango Markets. Mężczyzna używał 2 kont do jednoczesnego kupowania i sprzedawania kontraktów futures w oparciu o względne wartości MNGO i monety stablecoin USD Coin (USDC). Będąc po obu stronach transakcji, sztucznie zawyżył cenę MNGO w stosunku do USDC, co pozwoliło mu pożyczyć, a następnie wypłacić 110 mln USD różnych kryptowalut. W ten sposób zasadniczo wycofał wszystkie kryptowaluty zdeponowane na platformie DeFi.

Aresztowanie Avrahama Eisenberga

Eisenberg nazwał swoje zachowanie “wysoce dochodową strategią handlową”. Stwierdził, że nie naruszył prawa, ponieważ postępował w ramach „działań otwartego rynku”. Jednak po negocjacjach z zespołem Mango zwrócił giełdzie 67 milionów dolarów. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ujawnił aresztowanie we wtorek 27 grudnia w skardze złożonej do sędziego pokoju Kathrine H. Parker w Sądzie Południowego Okręgu Nowego Jorku. Jeśli Eisenberg zostanie uznany za winnego, grozi mu więzienie i kara pieniężna.

Departament Sprawiedliwości aresztował Avrahama Eisenbergareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.