Haker KuCoin zamienił LTC na BTC za pomocą CEXa | Wiadomości | CrypS.

Haker KuCoin zamienił LTC na BTC za pomocą CEXa

Redakcja
analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usd

Nowy raport Chainalysis, rzucił trochę światła na to, gdzie podziały się środki skradzione podczas ataku hakerskiego na KuCoin.

Haker do prania pieniędzy używał głównie zdecentralizowanych giełd takich jak Uniswap i Kyber. Chainalysis ujawnił jednak, że niektóre ze skradzionych altcoinów zostały użyte do zakupu BTC na scentralizowanych platformach.

Przypomnienie: W piątek, 25 września, nieznany haker uzyskał dostęp do prywatnych kluczy co najmniej jednego gorącego portfela KuCoin. W ten sposób udało mu się ukraść Bitcoiny, Ethereum i inne altcoiny o wartości ponad 281 milionów dolarów.

Projekty takie jak Tether, Orion i Velo Labs szybko zamroziły część funduszy. Jednak do dnia 30 września, hakerowi udało się sprzedać monety o wartości 13.2 mln dolarów, za pomocą DEXów.

Zdecentralizowane giełdy stanowią atrakcyjny sposób na pranie skradzionych kryptowalu. Chainalysis w dzisiejszym raporcie napisał:

“Korzystając z DEX-ów, hakerzy mogli zamienić skradzione fundusze na nowe rodzaje kryptowalut bez konieczności przechodzenia przez regulowane giełdy, które oznaczały ich adresy portfeli i wymagały od nich podania informacji o KYC”.

Niektóre krypto trafiły na scentralizowane giełdy

Jednak niektóre ze skradzionych środków trafiły na regulowane, a przynajmniej scentralizowane giełdy.

“Hakerzy zakupili i wypłacili około 875 BTC ze scentralizowanych giełd przy użyciu skradzionych w haku altcoinów, w tym między innymi Litecoina. Z tego nowo zakupionego 875 BTC [9,2 mln dolarów], około 683 BTC zostało wysłane do mieszarek”.

Coinalysis ujawnił również, że “wszystkie 26.733 LTC [warte ponad 1,2 miliona dolarów] skradzione w ataku zostały zdeponowane na giełdach.”

KuCoin, w następstwie ataku wstrzymał wszelkie wpłaty i wypłaty środków. Od tego czasu udało mu się wznowić te funkcję dla niektórych projektów. Użytkownicy jednak nadal nie są w stanie wpłacać lub wypłacać głównych tokenów, w tym XRP i Ethereum (ETH).

Wolumen handlu na giełdzie od czasu haku jest przewidywalnie niższy. Przez dwa miesiące przed atakiem, nigdy nie spadł on poniżej 100 milionów dolarów. Aktualnie dzienny wolumen handlu wynosi poniżej 90 mln dolarów.

analitycy szacują, że kucoin stracił więcej niż 150 mln usdreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.