Grupa amerykańskich firm m.in. Coinbase i BlockFi wprowadziła platformę TRUST | Wiadomości | CrypS.

Grupa amerykańskich firm m.in. Coinbase i BlockFi wprowadziła platformę TRUST

Anna Sutowicz
FATF

Grupa amerykańskich firm kryptograficznych m.in. Coinbase, Circle, Anchorage i Robinhood wprowadziła platformę TRUST. Technologia ta ma umożliwić bezpieczną wymianę informacji o klientach oraz przeciwdziałać przestępstwom prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. To odpowiedź na plan przestrzegania nowych przepisów wydanych przez Financial Action Task Force (FATF).

Grupa firm ze Stanów Zjednoczonych stworzyła platformę zgodności z wymogami FATF. Wprowadzona technologia TRUST (Travel Rule Universal Solution Technology) ma umożliwić dostawcom usług wirtualnych aktywów (VASP) udostępnianie między sobą niektórych danych za pośrednictwem kanałów szyfrowania typu end-to-end. Chodzi o dane takie jak:

  • imię i nazwisko nadawcy oraz dane w jego portfelu cyfrowym,
  • imię i nazwisko odbiorcy oraz dane w jego portfelu cyfrowym,
  • fizyczny adres nadawcy, dane paszportowe lub identyfikator użytkownika, które łączą go z firmą, datą lub miejscem urodzenia.

TRUST charakteryzuje brak centralnego przechowywania danych osobowych. Nie są przechowywane poufne informacje o klientach, które mogłyby zostać niewłaściwie wykorzystane przez stronę trzecią. Wymagane informacje są przesyłane wyłącznie bezpośrednio od jednego członka TRUST do drugiego, za pośrednictwem szyfrowanych kanałów. Do ich zabezpieczenia natomiast zobowiązany jest odbiorca.

Wśród założycieli konsorcjum znajdują się: Anchorage, Avanti, Bitgo, bitFlyer, Bittrex, BlockFi, Circle, Coinbase, Fidelity Digital Assets, Gemini, Kraken, Paxos, Robinhood, Standard Custody & Trust, Symbridge, Tradestation, Zero Hash i Zodia Opieka.

Jak podaje Paul Grewal, prawnik Coinbase, w trakcie opracowywania TRUST firmy konsultowały się z jednostką Departamentu Skarbu, która zajmuje się przestępstwami finansowymi (FinCen). Były dyrektor ds. zgodności Coinbase, Jeff Horowitz, porównał platformę do „scentralizowanej tablicy ogłoszeń”.

Wejście do konsorcjum będzie wymagało uzyskania zgody wszystkich jego członków oraz pomyślnie zakończonego audytu pod kątem zgodności z wymogami regulacyjnymi.

W przyszłości grupa planuje rozszerzenie wykorzystania platformy TRUST poza Stany Zjednoczone.

FATFreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.