Grayscale zarządza już kryptowalutami o wartości 6.5 mld dolarów | Wiadomości | CrypS.

Grayscale zarządza już kryptowalutami o wartości 6.5 mld dolarów

Maciej Żerelik
grayscale

Łączna wartość aktywów zarządzanych przez firmę inwestycyjną Grayscale po raz pierwszy osiągnęła 6,5 miliarda dolarów. Tylko największy z funduszy powierniczych spółki – Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) przekracza 5,4 miliarda dolarów.

III kwartał był dla Grayscale rekordowy

Trzeci kwartał 2020 roku był najlepszym okresem w całej historii Grayscale. Firma przyciągnęła inwestorów, którzy powierzyli jej aktywa warte ponad 1 mld dolarów. Ponadto łączna inwestycja Grayscale w tym roku przekroczyła 2,4 mld dolarów.

Według Bitcoin Treasuries, notowane na giełdzie spółki, w tym Grayscale, posiadają łącznie 785 999 BTC – na dzień dzisiejszy około 9,18 mld dolarów. Ostatnią publiczną firmą, która ogłosiła alokację swoich rezerw do BTC była Strone Ridge. Spółka ogłosiła, że posiada kryptowaluty o wartości 115 mld dolarów. Jednocześnie oddział Stone Ridge skoncentrowany na kryptowalutach – New York Digital Investment Group, przechowuje ponad 1 miliard dolarów w krypto.

Do Grayscale ciągle napływają nowe aktywa

Trusty Grayscale pomimo spowolnienia rynku, w ciągu ostatniego miesiąca cały czas rosły. To sugeruje, że wzrost ten nastąpił przede wszystkim z powodu napływu nowych środków, a nie z powodu wzrostu cen.

Jak informowaliśmy tydzień temu, Grayscale Ethereum Trust stał się drugim, po GBTC funduszem, który będzie raportował swoje działania w Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC).

 

 

grayscalereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.