Grayscale rozważa stworzenie funduszów Terra i Avalanche | Wiadomości | CrypS.

Grayscale rozważa stworzenie funduszów Terra i Avalanche

Redakcja
grayscale

Już wkrótce inwestorzy instytucjonalni być może będą mogli kupić Terra (LUNA) i Avalanche (AVAX). Firma Grayscale ogłosiła bowiem, że dołączyła te dwa tokeny do listy rozważanych aktywów.

Największy na świecie menedżer aktywów cyfrowych potwierdził w czwartek, że zaktualizował listę rozważanych aktywów. Firma wprowadziła na nią tokeny LUNA i AVAX. Oprócz tej dwójki zawiera ona już szeroką gamę tokenów warstwy 1 i DeFi w różnych sektorach, w tym Polygon, Polkadot, Solana i inne.

Gigant inwestycyjny wyjaśnił ponadto, że nie wszystkie rozważane aktywa będą oferowane jako produkty inwestycyjne. Wynika to z takich czynników jak kontrole wewnętrzne, ustalenia dotyczące powiernictwa i regulacje. Choć proces tworzenia produktu inwestycyjnego dla Terra i Avalanche przez Grayscale jest złożony i wieloaspektowy, to LUNA i AVAX mogą skorzystać na tej zapowiedzi.

Grayscale zaaplikuje o Bitcoin ETF

Jak informowaliśmy niedawnom Grayscale Investments potwierdził też plany przekształcenia swojego bitcoinowego funduszu powierniczego w produkt typu Bitcoin ETF. Rzecznik spółki ujawnił, że zdecydowała się ona na złożenie wniosku o ETF po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – najwyższy regulator finansowy w USA – dała zielone świadło dla ETFu od ProShares.

W odróżnieniu od ostatnich ETF-ów śledzących kontrakty terminowe, firma inwestycyjna będzie dążyć do stworzenia ETF-u, który ma fizyczne pokrycie, znanego także jako spot ETF.

Jeśli zostanie on zatwierdzony, może to być pierwszy w historii tego typu produkt, który trafi na amerykański rynek akcji.

grayscalereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.