Grayscale rozważa stworzenie funduszów Terra i Avalanche | Wiadomości | CrypS.

Grayscale rozważa stworzenie funduszów Terra i Avalanche

Zerelik Maciej
grayscale

Już wkrótce inwestorzy instytucjonalni być może będą mogli kupić Terra (LUNA) i Avalanche (AVAX). Firma Grayscale ogłosiła bowiem, że dołączyła te dwa tokeny do listy rozważanych aktywów.

Największy na świecie menedżer aktywów cyfrowych potwierdził w czwartek, że zaktualizował listę rozważanych aktywów. Firma wprowadziła na nią tokeny LUNA i AVAX. Oprócz tej dwójki zawiera ona już szeroką gamę tokenów warstwy 1 i DeFi w różnych sektorach, w tym Polygon, Polkadot, Solana i inne.

Gigant inwestycyjny wyjaśnił ponadto, że nie wszystkie rozważane aktywa będą oferowane jako produkty inwestycyjne. Wynika to z takich czynników jak kontrole wewnętrzne, ustalenia dotyczące powiernictwa i regulacje. Choć proces tworzenia produktu inwestycyjnego dla Terra i Avalanche przez Grayscale jest złożony i wieloaspektowy, to LUNA i AVAX mogą skorzystać na tej zapowiedzi.

Grayscale zaaplikuje o Bitcoin ETF

Jak informowaliśmy niedawnom Grayscale Investments potwierdził też plany przekształcenia swojego bitcoinowego funduszu powierniczego w produkt typu Bitcoin ETF. Rzecznik spółki ujawnił, że zdecydowała się ona na złożenie wniosku o ETF po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – najwyższy regulator finansowy w USA – dała zielone świadło dla ETFu od ProShares.

W odróżnieniu od ostatnich ETF-ów śledzących kontrakty terminowe, firma inwestycyjna będzie dążyć do stworzenia ETF-u, który ma fizyczne pokrycie, znanego także jako spot ETF.

Jeśli zostanie on zatwierdzony, może to być pierwszy w historii tego typu produkt, który trafi na amerykański rynek akcji.

grayscale
reklama
reklama