Duże spadki na rynku kryptowalutowym | Wiadomości | CrypS.

Duże spadki na rynku kryptowalutowym

Mariusz Przepiórka
Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarów

Wtorek na rynku kryptowalut upływa pod znakiem dużych spadków, które dotknęły m.in. bitcoina, ethereum i binance coin. W ciągu ostatnich 24 godzin całkowita kapitalizacja rynkowa aktywów cyfrowych straciła prawie 10% swojej wartości.

W ciągu ostatniej doby kapitalizacja rynku kryptowalut spadła z 2,9 bln USD do blisko 2,6 bln USD. Pomimo ostatniego spadku kapitalizacja rynkowa walut cyfrowych od początku 2021 roku wzrosła o około 250%.

Ostatnia korekta na rynku kryptowalut o wartości 300 mld USD wywołała falę zamknięć pozycji. Według Coinglass, w ciągu ostatnich 24 godzin zamknięto długie pozycje kryptowalutowe o wartości 510 mln USD. Sam bitcoin odpowiadał za likwidację długich pozycji o wartości ponad 190 mln USD.

Bitcoin stracił 7% w ciągu doby

Portal analityczny Santiment podsumował, że spadek wartości bitcoina do poziomu około 60,6 tys. USD jest najniższą wyceną od dziewięciu dni. Spadek ceny o 7% w ciągu ostatnich 24 godzin spotkał się z dużym zainteresowaniem traderów, którzy chcą wykorzystać nagłą obniżkę, licząc na szybkie odbicie wartości BTC.

Spadek wartości pojawił się po 8-tygodniowym trendzie wzrostowym. Długoterminowy wzrost cen aktywów cyfrowych, takich jak bitcoin i ethereum, nadal wygląda prezentuje się solidnie, jednak, krótkoterminowa korekta spowodowała pewną panikę na rynku. Według Coinglass, w ciągu ostatnich 24 godzin zamknięto ponad 152 000 kryptowalutowych pozycji. Najwięcej zleceń zamknięcia złożono na giełdzie Bitmex (łączna wartość 8,46 mln USD).

Bitcoin i ethereum zdołały jednak utrzymać się powyżej kluczowych poziomów cenowych. BTC utrzymał się na poziomie powyżej 60 000 USD, natomiast ETH nadal pozostaje powyżej 4200 USD. Według Glassnode, rynek obecnie konsoliduje się po utrzymaniu większości zysków i opierając się na nowym poziomie wartości. W tym tygodniu nastąpiła również aktywacja aktualizacji Bitcoin Taproot, co jest ważnym wydarzeniem dla sieci, współtwórców i posiadaczy BTC.

Kapitalizacja rynkowa BTC spada poniżej 1 biliona dolarówreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.