GPT-4 wykrył lukę w smart kontrakcie Ethereum | Wiadomości | CrypS.

GPT-4 wykrył lukę w smart kontrakcie Ethereum

Redaktor:
chatgpt

Dyrektor Coinbase Conor Grogan przetestował model języka OpenAI GPT-4, pokazując mu smart kontrakt aplikacji opartej na Ethereum. Algorytm zidentyfikował jego zastosowania i znalazł kilka luk w zabezpieczeniach.


W 2018 roku hakerzy złamali ten kontrakt, wykorzystując lukę wskazaną przez model AI.

Grogan uważa, że sztuczna inteligencja ostatecznie pomoże uczynić inteligentne kontrakty bardziej bezpiecznymi i łatwiejszymi do tworzenia. To według niego rozwiąże dwa z głównych problemów utrudniających masową adopcję technologii..

OpenAI kilka dni temu zaprezentował najnowszą wersję ChatGPT nazwaną GPT-4.

Vitalik Buterin testował ChatGPT

W grudniu 2022 roku współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, przetestował ChatGPT i powiedział, że AI nie zastąpi programistów w najbliższej przyszłości. ChatGPT popełnił kilka błędów, gdy poprosił go o dostarczenie konkretnych fragmentów kodu.

Buterin dodał jednak, że w wielu przypadkach chatbot może mieć zastosowanie i napisać całkiem dobry kod, zwłaszcza dla prostych zadań.

chatgptreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.