Goldman Sachs: bitcoin to najlepiej radzące sobie aktywo w 2023 r. | Wiadomości | CrypS.

Goldman Sachs: bitcoin to najlepiej radzące sobie aktywo w 2023 r.

Redakcja
estonia

Pomimo ogromnych niepowodzeń, których doświadczyła branża krypto w 2022 roku, gigant bankowy Goldman Sachs zaliczył Bitcoina (BTC) do najlepiej radzących sobie aktywów na świecie.


Zgodnie z raportem byłego krytyka BTC, pierwotna kryptowaluta osiągnęła lepsze wyniki niż S&P 500, złoto, nieruchomości i Nasdaq 100. Co więcej, bitcoin prześcignął indeks MSCI emerging markets, MSCI developed markets, 10-letnie amerykańskie obligacje skarbowe, a także sektory takie jak: energetyka, technologie informacyjne (IT), finanse, opieka zdrowotna, media, materiały budowlane, ropę naftową, podstawowe produkty konsumpcyjne i wiele innych.

Lepsze wyniki BTC

Całkowity zwrot z bitcoina wyniósł 27% przy współczynniku ryzyka wynoszącym 3,1. Inne aktywa są daleko w tyle, jak pokazuje poniższy diagram:

goldman btc

Dla przypomnienia, Goldman Sachs dodał bitcoin do swojego raportu na początku 2021 roku, po latach sceptycyzmu. W drugim kwartale 2022 wprowadził też krypto usługi dla swoich najbardziej zamożnych klientów, powołując się na wysokie zainteresowanie takimi usługami.

Kurs bitcoina

W momencie pisania tego tekstu bitcoin kosztował 23 169 USD, co oznacza wzrost o 1,65% w ciągu ostatnich 24 godzin. W ciągu siedmiu dni moneta zyskała ponad 11%.

kurs btc

Kapitalizacja BTC rynkowa wynosi obecnie 446 miliardow dolarów i przewyższa wiodące tradycyjne podmioty finansowe na świecie, w tym JPMorgan Chase, Bank of America czy Wells Fargo.

estoniareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.