Glassnode: 78% BTC przeniesione z giełd do zimnych portfeli | Wiadomości | CrypS.

Glassnode: 78% BTC przeniesione z giełd do zimnych portfeli

Redakcja
estonia

W drugiej połowie roku z kont giełdowych wycofano około 550 tys. bitcoinów. W efekcie liczba BTC przetrzymywanych na giełdach spadła do 22% całkowitej podaży.


W ciągu ostatnich 6 miesięcy na rynku doszło do kilku zdarzeń, które doprowadziły do wycofania przez użytkowników z kont giełdowych około 550 tysięcy BTC i przeniesienia ich do zimnych portfeli. Według firmy analitycznej Glassnode, liderami w wycofywaniu bitcoinów była giełda kryptowalutowa Binance, która straciła ponad 90 000 BTC, Coinbase wycofał około 200 000 BTC, podczas gdy giełda FTX ponad 70 000 BTC – zanim wszystkie transakcje zostały zablokowane przez organy sądowe.

glassnode

Według stanu na koniec grudnia, obecne rezerwy BTC utrzymywane na giełdach stanowią mniej niż 22% całkowitej podaży BTC. Analitycy Glassnode zwracają uwagę, że w styczniu odnotowano przechowywanie BTC na rynku pozagiełdowym na poziomie około 14 milionów jednostek, ale od grudnia przekroczyło ono 15 milionów.

Potwierdza to wnioski ekspertów, że 78% kapitału obrotowego BTC jest przechowywane w zimnych portfelach.

Wczoraj główny mining pool BTC.com poinformował o włamaniu, w wyniku którego hakerzy uzyskali dostęp do środków puli. Łączne straty wyniosły około 3 milionów dolarów

estoniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.