Giełda Zonda zdobywa licencję na Litwie | Wiadomości | CrypS.

Giełda Zonda zdobywa licencję na Litwie

Partnerzy
zonda otrzymała licencję na litwie

Zonda, jedna z najdłużej operujących firm kryptowalutowych w Polsce, w ubiegłym tygodniu uzyskała licencję do działania na terytorium Litwy. To kolejny krok giełdy w stronę ekspansji w Europie po niedawnym poszerzeniu swoich operacji na rynek włoski.


Litwa jest wiodącym regionem dla firm zajmujących się kryptowalutami i blockchainem. Uzyskanie aprobaty regulacyjnej w tym kraju odbywa się za pośrednictwem litewskiej służby śledczej ds. Przestępstw finansowych.

W ciągu lat inne firmy z branży starały się o regulowany status na Litwie, takie jak OKEx i BitFlyer. Zonda dołącza do tej grupy jako regulowany dostawca usług kryptowalutowych w kraju.

Decyzja na rozpoczęcie krypto-działalności na Litwie wiąże się z szeregiem korzyści.

Litwa jest jednym z najbardziej przyjaznych kryptowalutom krajów na świecie, z kompleksowymi ramami regulacyjnymi, które umożliwiają przedsiębiorstwom prowadzenie działalności w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

Kraj ma wysoko rozwinięty sektor usług finansowych, z wieloma bankami i innymi instytucjami, które są skłonne do współpracy z firmami kryptowalutowymi. Znaczna liczba startupów, związana z blockchainem i kryptowalutami, swoją siedzibę ma właśnie na Litwie.

Co więcej, litewskie firmy – lub firmy tam zarejestrowane – mają dogodny dostęp do rynków światowych dzięki członkostwu Litwy w UE. Ponadto jest to kraj myślący przyszłościowo, który chętnie zagłębia się w krypto.

Stanislav Havryliuk, COO Zondy Global dodaje:

„Uzyskanie litewskiej licencji to kolejny powód do dumy dla naszej firmy, kontynuującej swoją globalną ekspansję. Naszym bliskim sąsiadom na Litwie będziemy starali się zapewnić tak samo znakomitą obsługę, która uczyniła nas sławnymi w Europie Wschodniej i Środkowej.”

Zonda uznała Litwę za kluczowy i atrakcyjny rynek, zgodny z postępowym nastawieniem firmy i jej planami ekspansji.

O Zondzie

Pierwotnie firma została założona w Polsce w 2014 roku przez lokalnych pasjonatów, aby służyć jako platforma do kupowania i sprzedawania kryptowalut. W kolejnych latach zdominowała polski rynek, stając się symbolem giełd w Polsce poprzez częste modernizacje swojej platformy, zapewniając intuicyjne i najnowocześniejsze doświadczenie dla inwestorów.

W listopadzie 2019 roku firma przeniosła się do Estonii. BB Trade Estonia OÜ został operatorem platformy, która uzyskała licencję Finance Intelligence Unit (FIU). W 2021 roku firma dokonała rebrandingu na Zondę, z celem ekspansji poza Polskę i Europę Wschodnią.

tekst sponsorowany

zonda otrzymała licencję na litwiereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.