Giełda Liquid pozyskała 120 mln USD od FTX | Wiadomości | CrypS.

Giełda Liquid pozyskała 120 mln USD od FTX

Mariusz Przepiórka
Giełda Liquid pozyskała 120 mln USD od FTX

Japońska giełda kryptowalutowa Liquid uzyskała pożyczkę w wysokości 120 mln USD od FTX Trading po tym, jak w zeszłym tygodniu padła ofiarą ataku hakerskiego o wartości prawie 100 mln USD. Ogłaszając tę informację, spółki Liquid Group i FTX Trading wskazały, że środki pozwolą giełdzie Liquid poprawić bilans i przyczynią się do uzyskania licencji w kluczowych jurysdykcjach: Japonii i Singapurze.

Finansowanie giełdy Liquid

Prezes  i założyciel FTX Sam Bankman-Fried powiedział, że udzielone finansowanie stanowi podstawę wspólnych wysiłków obu giełd w celu promowania adopcji kryptowalut i zapewnienia lepszych usług dla całego ekosystemu. Współpraca z Liquid pozwala obu organizacjom wzmocnić przekonanie, że regulacje kryptowalutowe i procedura KYC są ważną częścią przyszłości naszej branży.

Umowa o finansowaniu została zawarta krótko po tym, jak giełda Liquid ucierpiała w wyniku poważnego ataku hakerskiego. Według obliczeń firmy Elliptic zajmującej się analizą blockchain, hakerzy wyprowadzili z giełdy Liquid w sumie 97 mln USD w różnych kryptowalutach, w tym ETH, XRP, BTC, stablecoinach i innych tokenach. Po incydencie giełda uspokajała swoich klientów, zapewniając, że nie poniosą oni żadnych strat z tym związanych i podkreśliła, że salda użytkowników pozostaną bez zmian.

Nadal czynimy usilne starania, aby stopniowo przywracać usługi wpłat i wypłat kryptowalut – informowała giełda Liquid w poniedziałek.

Drugi poważny atak w tym miesiącu

Założona w 2014 roku Liquid jest główną japońską giełdą kryptowalutową działającą na licencji uzyskanej zgodnie z ustawą o usługach płatniczych. Singapurska jednostka operacyjna Liquid, Quoine Pte, złożyła również wniosek do Monetary Authority of Singapore o licencję na podstawie singapurskiej ustawy o usługach płatniczych.

Atak hakerski na giełdę Liquid był drugim poważnym incydentem, do którego doszło w tym miesiącu. Wcześniej obiektem ataku był protokół cross-chain Poly Network. Sieć Poly Network w poniedziałek odzyskała kontrolę nad  kwotą 610 mln USD w aktywach dotkniętych atakiem, ponieważ nieznany haker zwrócił skradzione fundusze do sieci.

Giełda Liquid pozyskała 120 mln USD od FTX
reklama
reklama