Giełda KuCoin tworzy fundusz dla twórców NFT | Wiadomości | CrypS.

Giełda KuCoin tworzy fundusz dla twórców NFT

Mariusz Przepiórka
kucoin giełda kryptowalut otwiera 100 mln fundusz dla twórców nft

Singapurska giełda kryptowalut KuCoin poinformowała we wtorek, że uruchamia Fundusz Twórców o wartości 100 mln USD. Zgodnie z komunikatem spółki, celem KuCoin Creators Fund jest wspieranie projektów opartych o tokeny NFT we wczesnej fazie rozwoju.


Fundusz jest uzupełnieniem nowo uruchomionej platformy KuCoin Windvane NFT Marketplace. KuCoin twierdzi, że Windvane oferuje twórcom dostęp do dużego ruchu na giełdzie oraz wsparcie społeczności przy tworzeniu pierwszych ofert NFT.

Uruchomiona w 2017 roku giełda KuCoin pod koniec ubiegłego roku osiągnęła liczbę 10 milionów zarejestrowanych użytkowników, a obecnie jej dzienny wolumen obrotu wynosi około 1,9 mld USD (wg. danych CoinGecko).

KuCoin Creators Fund to wspólne przedsięwzięcie Windvane i KuCoin Ventures, oddziału giełdy zajmującego się kapitałem wysokiego ryzyka. Według komunikatu prasowego, wśród obszarów zainteresowania NFT znajdują się: sztuka, sport, zdjęcia profilowe (PFP), kultura azjatycka, celebryci i GameFi.

Fundusz zaprosi również 99 twórców NFT do przyłączenia się do rynku Windvane, który oferuje standardowe funkcje, takie jak wybijanie tokenów, handel i przechowywanie. Windvane obsługuje najbardziej popularne blockchainy NFT, w tym Ethereum, BSC i Flow.

źródło: CoinDesk

kucoin giełda kryptowalut otwiera 100 mln fundusz dla twórców nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.